Na widok policjantów położyli się na podłodze i udawali, że śpią (video)

Włamywacze dostali się do znajdującego się w Warszawie lokalu wybijając nogą szybę w oknie. Mężczyźni splądrowali salę, przygotowali do wyniesienia „fanty”, wypili po butelce napoju, a kiedy pojawili się policjanci w popłochu schowali się między meblami udając, że śpią. Wszystko zarejestrowały kamery.

Do tej niecodziennej sytuacji doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Śródmiejscy wywiadowcy zostali powiadomieni przez pracowników ochrony o śladach krwi, stłuczonej szybie i nieproszonych gościach w restauracji. Wszystko wskazywało na to, że włamywacze są jeszcze w środku. Policjanci przybyli natychmiast pod wskazany adres i tą samą drogą, co rabusie weszli do lokalu. Tam, przy barze między meblami, na podłodze znaleźli śpiących rzekomo mężczyzn.

– 32-latek i jego 43-letni kompan zostali zatrzymani. Badanie stanu trzeźwości wykazało w ich organizmie blisko dwa promile alkoholu. Mężczyźni przygotowując się do kradzieży przenieśli pod uszkodzone okno dwie skrzynki bezalkoholowego piwa oraz kasetę z narzędziami. Próbowali także odłączyć i wynieść znajdujący się w lokalu komputer. Nie zdążyli, bo na drodze stanęli im policjanci. Na ich widok włamywacze w popłochu ukryli się między meblami, położyli na podłodze i udawali, że śpią – relacjonuje nadkom. Robert Szumiata, oficer prasowy komendanta rejonowego Policji Warszawa I.

Jak dodaje, obaj rabusie usłyszeli już zarzuty włamania i usiłowania kradzieży działając wspólnie i w porozumieniu, za co kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TAKŻE:

Spotkał się z 20-latką, a ona ukradła mu auto

Fot., video źródło policja.waw.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *