Kot zjadł im wędlinę, więc go zatłukli

32- i 59-letni mieszkańcy gminy Czemierniki za pomocą szpadla zadali śmiertelne uderzenia kotu.  Twierdzili, że zrobili to, bo zwierzę zjadło wędlinę należącą do jednego z nich. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj (11.05) w miejscowości Bełcząc gm. Czemierniki w woj. lubelskim. Do dyżurnego radzyńskiej policji zadzwonił kobieta, który oświadczyła, że sąsiad wraz ze swoim kolegą przy pomocy szpadla zabili jej kota. Z relacji zgłaszającej wynikało, że zwierzę znajdowało się na posesji 59-latka, a po zdarzeniu zostało martwe przerzucone na posesje zgłaszającej. Patrol, który udał się na miejsce zgłoszenia potwierdził tę informację.

–  Policjanci zatrzymali 59-latka i jego 32-letniego kompana. Mężczyźni noc spędzili w policyjnym areszcie. Obaj byli pijani młodszy miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu, a jego współtowarzysz niemal promil alkoholu. Dziś usłyszeli zarzuty. Swoje zachowanie tłumaczyli faktem, że kot zjadł wędlinę należąca do 32-latka –  relacjonują policjanci. 

Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z zapisami art. 35 ustawy o ochronie zwierząt, grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.  Zgodnie z prawem za niehumanitarne traktowanie zwierząt, krzywdzenie i znęcanie się nad nimi ze szczególnym okrucieństwem grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TAKŻE:

Chciał otruć psa sąsiadów, ale zwierzę okazało się inteligentniejsze

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *