Ryanair wznowi część lotów od lipca – będą nowe zasady

Dzisiaj (12 maja) irlandzka linia lotnicza poinformowała, że planuje od 1 lipca wznowić 40 procent rozkładowych lotów. Ryanair zastrzega, że decyzja uzależniona jest od zniesienia ograniczeń w lotach wewnątrz Unii oraz wprowadzenia skutecznych środków ochrony zdrowia na lotniskach.

Ryanair planuje uruchomić niemal 1000 lotów dziennie, które pokryją około 90 procent siatki połączeń sprzed pandemii wirusa Covid-19. Od połowy marca Ryanair obsługuje jedynie około 30 lotów dziennie między Irlandią, Wielką Brytanią a Europą kontynentalną.

Ryanair w opublikowanym filmie zachęca pasażerów do przestrzegania zasad w celu ograniczenia występowania wirusa Covid-19. Obejmują m.in poddanie się kontroli temperatury przy wejściu na lotnisko oraz noszenie masek/okryć na twarzy przez cały czas pobytu w terminalu i na pokładzie samolotu. Wszystkie samoloty Ryanair są wyposażone w filtry powietrza HEPA a wszystkie powierzchnie wewnętrzne samolotów są dezynfekowane każdej nocy środkami chemicznymi, które działają przez ponad 24 godziny.

Na pokładzie samolotu załoga kabinowa Ryanair będzie nosić maski lub inne okrycia nosa i ust, a na pokładzie samolotu oferowana będzie ograniczona liczba przekąsek i napojów, a wszystkie transakcje na pokładzie będą realizowane bezgotówkowo. Zabronione będzie również ustawianie się w kolejkach do toalet na pokładzie, choć toalety będą udostępnione pasażerom na życzenie.

ZOBACZ TAKŻE:

Największy samolot transportowy świata jest już w Warszawie (galeria zdjęć)

 

 

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl