Spadające drzewo zmiażdżyło złodziejowi nogę

Podczas nielegalnej wycinki drzew doszło do wypadku. W czasie nielegalnej ścinki jedno drzewo zawiesiło się na drugim, wówczas sprawcy zaczęli podcinać zawieszone drzewo. Jedno z drzew spadło pionowo na nogę jednego z mężczyzn, miażdżąc ją i wgniatając w ziemię.

Straży Leśnej Nadleśnictwa Sulęcin (RDLP w Szczecinie), ratownikom PSP Sulęcin, oraz policji z Sulęcina przyszło zmierzyć się z nietypowym zdarzeniem. Podczas nielegalnej wycinki drzew doszło do wypadku. W czasie nielegalnej ścinki jedno drzewo zawiesiło się na drugim, wówczas sprawcy zaczęli podcinać zawieszone drzewo. Jedno z drzew spadło pionowo na nogę jednego z mężczyzn, miażdżąc ją i wgniatając w ziemię.

Akcja ratownicza była utrudniona ze względu na trudny dojazd pojazdów ratowniczych do lasu. Po skomplikowanej akcji ratowniczej i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia – poszkodowany został ewakuowany . Ten nieszczęśliwy wypadek powinien być przestrogą dla innych. Niewątpliwie sprawca poniesie wysokie koszty materialne i zdrowotne swego nieodpowiedzialnego i nieuzasadnionego czynu. Legalnie można dokonać zakupu drewna opałowego w każdym nadleśnictwie –  podkreśla Jolanta Sojka, rzecznik prasowy RDLP w Szczecinie. 

ZOBACZ TAKŻE:

Dzięki rekordowej suszy poznamy nowe zabytki

Fot., źródło lasy.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *