Zmarła cztery lata temu, ale pamięć o niej nadal żyje

To już cztery lata odkąd Marii Czubaszek nie ma z nami. Nadal jednak żyje w sercach i myślach setek fanów jej ciętego języka.

Pisarka, scenarzystka, dziennikarka, satyryczka, autorka tekstów piosenek nie bała się kontrowersyjnych wypowiedzi. Często spotykały się one z dezaprobatą, ale pani Maria pozostała wierna swoim poglądom. Zyskała za to duże grono wiernych fanów, którzy cenili jej błyskotliwość. Znana była też z nałogowego palenia, a w jednym z wywiadów wyznała, że pali nawet trzy paczki papierosów dziennie! Zmarła 12 maja 2016 roku w Warszawie. 

Poniżej prezentujemy subiektywny wybór cytatów z książki „Każdy szczyt ma swój Czubaszek. Maria Czubaszek w rozmowie z Arturem Andrusem”.

ŻYCIE

* “Życie jest za piękne, aby żyć normalnie.”

* “Przychylam się do opinii, że są dwa dni, którymi nie należy się przejmować. To wczoraj i jutro.”

KOBIETY

* “Moim zdaniem lepiej udawać głupszą. Po pierwsze, jeśli można udawać głupszą, niż się jest, to znaczy, że nie jest się tak całkiem głupią. Po drugie, kobiety inteligentne robią wrażenie przemądrzałych.”

MĘŻCZYŹNI

* “(…) skoro przed ślubem nie był w moim typie, to i po ślubie nie będzie.”

* “Mężczyzna jest jaki jest i nie ma co przy nim majstrować. Im szybciej kobieta to zrozumie, tym lepiej dla niej. I dla niego.”

SEKS

* “Dla mnie seks nigdy nie był czymś bardzo ważnym. Ktoś, kto powiedział, że seks jest przereklamowany, miał rację. I nie mówię tego tylko dlatego, że już jestem stara. Bo ja naprawdę kiedyś byłam młoda. I też tak myślałam.”

ŚMIERĆ

* “Koszmar! Dlatego chciałabym trochę ładniej wyglądać przed spaleniem. Bo ja chcę być spalona. Na złość tym wszystkim, którzy zabraniają palić, puszczę dymek jeszcze po śmierci.”

* “Wszyscy teraz mówią, że trzeba godnie żyć (…) Człowiek powinien mieć prawo godnie umrzeć.”

* “[…] zdecydowanie jestem za tym, żeby śmierć była szybka i bezbolesna. Najlepiej we śnie.”

Brakuje Wam ciętych wypowiedzi Pani Marii, a może macie jakieś inne ulubione, których nie ma powyżej?

ZOBACZ TAKŻE:

Zginął w niewyjaśnionych do dziś okolicznościach

Fot. Wikimedia/ Grzegorz Gołębiowski/CC BY-SA-4.0

 

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl