Okradali sklepy za pomocą “niewidzialnej” torby

Dwóch mieszkańców Radomia w wieku 42 i 22 lat znalazło nietypowy sposób na omijanie zabezpieczeń na bramkach w sklepach. Otóż przygotowali wyłożoną aluminium torbę „na fanty”. Ich nielegalna działalność została jednak ukrócona. Niebawem usłyszą zarzuty. Może im grozić do 5 lat więzienia.

Wczoraj  (12.05) do dyżurnego policji w Lublinie zadzwonił jeden z mieszkańców miasta, który powiadomił go, że widzi dwóch mężczyzn, pakujących jakieś torby do samochodu zaparkowanego w krzakach przy ul. Grenadierów. Z informacji przekazanych przez świadka wynikało, iż mogą to być ubrania pochodzące z kradzieży.

Na miejsce pilnie skierowano wywiadowców. Funkcjonariusze przy wskazanym samochodzie marki VW zastali dwóch mężczyzn. Podczas kontroli okazało się, że w pojeździe znajdują się nowe ubrania z metkami kilku sklepów z pobliskiej galerii handlowej. Część ubrań posiadała klipsy zabezpieczające przed kradzieżą. Dodatkowo mundurowi odnaleźli przygotowaną „na fanty” torbę, wyłożoną wewnątrz aluminium. Jak się okazało sprawcy przy jej pomocy skutecznie omijali zabezpieczenia na bramkach w poszczególnych sklepach. Wstępna wartość odzyskanych ubrań to niespełna 1500 złotych – relacjonują lubelscy policjanci. 

Mundurowi zatrzymali obu mężczyzn, którymi okazali się być dwaj mieszkańcy Radomia w wieku 42 i 22 lat. Obaj noc spędzili w policyjnej celi. Policjanci zabezpieczają monitoringi i sprawdzają czy na swoim koncie nie mają więcej takich przestępstw. Sprawcy niebawem usłyszą zarzuty kradzieży. Grozi im do 5 lat więzienia.

ZOBACZ TAKŻE:

Podejrzewany o kradzież 1593 butelek wódki

Kobieta zgłosiła kradzież auta, a dostała mandat

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło mat. prasowe 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *