Czy Twoje dziecko jest bezpieczne w Internecie? [quiz]

Czy Twoje dziecko wie, jak ochronić się przed cyberprzemocą? Czy zna zasady bezpieczeństwa w Internecie? Możesz to sprawdzić.

Zachęć dziecko do rozwiązania quizu przygotowanego przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Quiz możesz rozwiązać również wspólnie z dzieckiem. Całość składa się z 10 pytań. W każdym pytaniu należy wybrać tylko jedną odpowiedź. Po zakończeniu quizu należy kliknąć “Wyślij” i “Pokaż wynik”. Od razu pojawi się podsumowanie, na które pytanie dziecko odpowiedziało prawidłowo, a na które nieprawidłowo. Pod każdą odpowiedzią (prawidłową i nieprawidłową) znajduje się komentarz o charakterze edukacyjnym. Warto go przeczytać, aby utrwalić lub uzupełnić wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa w internecie. Treści zawarte w komentarzach mogą być też być początkiem Twojej rozmowy z dzieckiem o zapobieganiu cyberprzemocy.

Quiz jest anonimowy, co oznacza, że organizator quizu nie gromadzi żadnych danych osobowych dziecka. Wynik quizu zostanie wysłany do organizatora tylko w formie danych statystycznych, tzn. liczba odpowiedzi prawidłowych i nieprawidłowych na poszczególne pytania.

Quiz przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 10 do 14 lat. Jeśli dziecko ma mniej lub więcej lat, również może go rozwiązać i przekonać się czy odpowie prawidłowo na wszystkie pytania.

W quizie znajdują się “przerywniki”, czyli memy stworzone przez młodzież woj. lubuskiego w ramach Konkursu na MEM profilaktyczny dot. przeciwdziałania cyberprzemocy, zorganizowany w 2020 roku przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.

Aby rozpocząć quiz wystarczy kliknąć TUTAJ

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o zasadach bezpieczeństwa Twojego dziecka w Internecie lub skorzystać z pomocy specjalistów, wejdź na poniższe strony internetowe:

ZOBACZ TAKŻE:

Hejt, patostreaming czy fake newsy. A to nie wszystko

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl