Stworzyła suknię ślubną z okazji setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II

Jednym z najważniejszych elementów sukni Watykan jest specjalnie zaprojektowana, wszyta metka wypełniona wodą święconą z bazyliki św. Piotra w Watykanie, którą Karolina Seeger pobrała w styczniu tego roku.

Dziś (18 maja) obchodzimy setną rocznicę urodzin śp. Ojca Świętego Jana Pawła II. Chcąc uczcić setną rocznicę urodzin wielkiego Polaka, projektantka mody z Wrocławia, Karolina Seeger zaprojektowała suknię ślubną w hołdzie Ojcu Świętemu. Jako pierwsza projektantka na świecie stworzyła metkę wypełnioną wodą święconą z bazyliki św. Piotra w Watykanie. Suknia posiada także cytat Ojca Świętego. To pierwszy taki projekt na świecie, a jego premiera przypada właśnie na 18 dzień maja.

Karolina Seeger to projektantka mody ślubnej stawiająca na nietuzinkowe kroje. Kreacje pochodzące z jej salonu są chętnie wybierane przez kobiety z całego świata. W ostatnim czasie zyskała na popularności, gdy jako pierwsza w Polsce na czas pandemii wprowadziła maseczki ślubne dopasowane do projektowanych kreacji. Z kolei dziś z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II, premiera ma jej limitowana kolekcja sukien ślubnych.

– Śp. Ojciec Święty jest bez wątpienia wyjątkową postacią, znaną całemu światu. Był człowiekiem o wielkim sercu, który zawsze pamiętał o swoich rodakach. W rocznicę jego setnych urodzin chciałam podkreślić, że pamięć o nim jest wciąż żywa – mówi projektantka z Wrocławia. – Suknia ślubna stworzona w hołdzie Ojcu Świętemu pochodzi z limitowanej kolekcji o wysokich walorach estetycznych, ale przede wszystkim symbolicznych. W ten sposób chciałam uczcić pamięć o Papieżu. Będzie to robiła także każda Panna Młoda, która zdecyduje się stanąć na ślubnym kobiercu właśnie w tej kreacji – dodaje.

Metka z wodą święconą z Watykanu

Jednym z najważniejszych elementów sukni Watykan jest specjalnie zaprojektowana, wszyta metka wypełniona wodą święconą z bazyliki św. Piotra w Watykanie, którą Karolina Seeger pobrała w styczniu tego roku. – Od dłuższego czasu przygotowywałam projekt sukni, który będzie w całości poświęcony pamięci o Ojcu Świętym. Sam pomysł na stworzenie metki, której elementem będzie woda święcona zrodził się w wyniku mojej podróży do Watykanu – informuje Seeger.

Tej podróży suknia zawdzięcza także swoją nazwę. Karolina Seeger jest pierwszą projektantką na świecie, która zrobiła ten krok i wykorzystała wodę święconą jako element sukni ślubnej. Kreacja ma kształt litery A i została uszyta z koronek z Nowego Jorku i tiulu z Włoch. Wyjątkowości i unikatowości sukni Watykan nadają słowa Jana Pawła II z wygłoszonej homilii w czasie Mszy świętej na Błoniach, 10 czerwca 1979 r. Cytat został misternie wkomponowany w tiulową tkaninę wewnętrznej warstwy sukni ślubnej. „Musicie być mocni mocą miłości, która jest potężniejsza niż śmierć… Musicie być mocni miłością, która cierpliwa jest, łaskawa jest…”.

ZOBACZ TAKŻE:

Znaczek na setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II

Fot., źródło mat. prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *