Na środku ulicy leżała duża świnia. Happy endu nie było

Dyżurny leżajskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na jednej z miejskich ulic leży na jezdni duża świnia. Niestety, ta historia nie ma szczęśliwego zakończenia. 

Skierowany na interwencję patrol potwierdził zgłoszenie. Na wskazanej ulicy, na jezdni, siedziała duża locha.

– Po kilkudziesięciu minutach na miejsce przyjechał właściciel świni. Jak się okazało, zwierzę uciekło z transportu do ubojni. Po uzyskaniu zezwolenia od powiatowego lekarza weterynarii, locha trafiła z powrotem do transportu. Na właściciela zwierzęcia nałożono mandat karny – informują leżajscy policjanci. 

Szczęśliwsze zakończenie ma historia małej świnki o imieniu Pepa, która również  bardzo chciała żyć. I miała szczęście w nieszczęściu – zamiast na rzeź, trafiła do dobrych ludzi. Jakimś trafem wypadła z transportu, który jechał obwodnicą Oleśnicy. Biegała po ruchliwej S8 aż zgarnął ją patrol. O sprawie poinformował Ośrodek adopcyjny dla zwierząt Przytul Pyska, który znalazł dla niej bezpieczne schronienie. Szczegóły znajdziecie w tekście poniżej.

Pepa nie będzie schabowym

Fot., źródło policja.gov.pl

 

2 komentarze dla tekstu: “Na środku ulicy leżała duża świnia. Happy endu nie było”

  1. i wlasnie ta ucieczka świadczy ze zwierzę czuje tak jak my ma świadomość odcxuwa strach…nie wiem co powiedzieć. jej juz pewnie nie ma…a tsk chciala zyc

    1. Jako małe dziecko przeżyłam ogromny szok ,kiedy to po zabiciu prosiaka ktoś przyniósł do mieszkania miskę z krwią. Oczywiście jako małe dziecko nie wiedziałam co to jest, ale znad tej miski uniosła się jakby mgła w kształcie jakby podłużnej głowy z wyraźnie zarysowanym otworem, jakby otwartych ust , z których wydobywało się cierpienie, krzyku jakby wołało o pomoc. Tak się przestraszyłam , że czym prędzej uciekłam z mieszkania. Do śmierci nie zapomnę tego widoku. Dzisiaj wiem, że była to manifestacja jakieś bardzo prymitywnej duszy. To coś przekazało mi wielkie cierpienie, wielki krzyk. Mnie, małemu dziecku….. Dzisiaj jako dorosła osoba ciągle wzdrygam się przed kupnem jakiegokolwiek mięsa i jest to dla mnie ogromny problem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *