33 zarzuty dla 13-letniego dzieciaka

Pewien 13-letni chłopiec z woj. kujawsko-pomorskiego przejął od swojego rówieśnika z woj. kujawsko-pomorskie konto do gry internetowej w celu jej ulepszenia. W systemie przekazanej gry zapisane były dane do internetowego konta bankowego rodziców właściciela gry. Nastolatek postanowił z tych pieniędzy skorzystać. Sprawa wyszła na jaw, gdy matka wirtualnego kolegi zajrzała na konto. 

Chłopiec przejął od swojego rówieśnika, mieszkańca Szczytna, konto do gry internetowej. Chłopcy za pośrednictwem portalu społecznościowego uzgodnili, że ulepszy on grę i zdobędzie kilka „leveli” w wirtualnym świecie.

– Nieświadomi zawartego porozumienia pomiędzy chłopcami rodzice nie wykasowali danych do swojego internetowego konta bankowego. 13-latek wykorzystując dostęp do środków pieniężnych rodziców dokonał aż 33 transakcji internetowych w celu ulepszenia gry i zdobycia kolejnych “leveli”. Sprawa wyszła na jaw, gdy 46-letnia mieszkanka Szczytna, chcąc dokonać opłat za rachunki zauważyła brak środków pieniężnych na koncie. Zdumiona kobieta odkryła, że na jej koncie brakuje prawie 1600 złotych – informują warmińsko-mazurscy policjanci. 

Szczycieńscy śledczy ustalili dane 13-latka i skontaktowali się z jego rodzicami. Chłopiec niebawem stanie przed sądem rodzinnym, aby wytłumaczy się ze swojego zachowania. Fot. ma charakter poglądowy. 

ZOBACZ TAKŻE:

16-latek „pożyczył” samochód, bo “było już ciemno i nie miał jak dostać się do domu”

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *