To koniec “Kieruj się na południe”. Google zamieniło lektora na maszynę

Po wielu latach działania polskiej wersji aplikacji geolokalizacyjnej Google Maps z charakterystycznym głosem lektora i katowickiego dziennikarza Jarosława Juszkiewicza, zamieniono jego głos na głos z syntezatora, tego samego którego słyszymy np.  w Asystencie Google.

Jarosław Juszkiewicz, na co dzień dziennikarz naukowy Radia Katowice, poinformował o tej zmianie na swoim profilu w serwisie Facebook oraz na kanale na platformie YouTube. W krótkim filmie postanowił pokazać jak znajdować kierunki świata, a swoje wystąpienie zakończył jakże dobrze znaną użytkownikom frazą „Kieruj się na południe”.

– Od rana znajomi pytają mnie co się stało z moim głosem w Google Maps. To samo co z robotnikami pod koniec XIX wieku. Zostałem zastąpiony przez maszynę :) Fanów zapraszam do Yanosika – skomentował w poście na portalu społecznościowym.   

Jak podaje Wikipedia, Jarosław Juszkiewicz od 1991 roku jest dziennikarzem Polskiego Radia Katowice. W latach 1992-1998 był współpracownik Sekcji Polskiej BBC. Jest też autore audycji dokumentalnych i edukacyjnych, ściśle współpracujące z Planetarium Śląskim im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie. W latach 2006-2017 był wykładowcą na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego oraz Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Jest też właścicielem studia lektorskiego Polish Voices oraz ambasadorem 4 Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice 2020.

ZOBACZ TAKŻE:

Wyrywa się im pazury i zęby, aby turysta mógł zrobić sobie zdjęcie z „dzikim” kotem

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło FB, wikipedia.org

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *