W trakcie jazdy wybił szybę i wyskoczył z autokaru (video)

38-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego podróżując autokarem w pewnym momencie zaczął się awanturować z kierowcą o trasę przejazdu. Nagle podszedł do okna, młotkiem wybił szybę i wyskoczył z pojazdu. Uciekającego, pokrwawionego mężczyznę zatrzymał kierowca autokaru i świadek zdarzenia. 

Dwa dni temu (2 czerwca) po godzinie 15 dyżurny brzeskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że z przejeżdżającego przez Brzesko autokaru wyskoczył mężczyzna. Na miejscu policjanci ustalili, że 38-letni pasażer autokaru relacji Londyn-Przemyśl przejeżdżającego przez Brzesko zaczął się awanturować z kierowcą, że jedzie w złym kierunku.

– Kiedy kierowca poprosił mężczyznę, aby usiadł na swoim miejscu ten podszedł do okna, młotkiem będącym na wyposażeniu pojazdu wybił szybę i wyskoczył. Uciekającego 38-latka ujął kierowca autokaru i świadek zdarzenia, po czym wezwali na miejsce policjantów. Poraniony odłamkami szkła 38-latek został zabrany przez załogę karetki pogotowia do szpitala, gdzie opatrzono mu rany. Następnie trafił on do brzeskiej komendy, gdzie usłyszał zarzut uszkodzenia mienia na kwotę około 5 tysięcy złotych – informuje rzecznik prasowy komendanta powiatowego policji w Brzesku asp. sztab. Ewelina Buda.

Jak dodaje, mężczyzna był trzeźwy. Policjantom tłumaczył później, że myślał, iż jedzie w złym kierunku i dlatego bardzo chciał wysiąść. Nietypowy pasażer usłyszał już zarzut zniszczenia mienia. Za bezmyślne zachowanie grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Kamera kierowcy, który jechał za autobusem zarejestrowała to zdarzenie. Udostępniony filmik znajdziecie poniżej.

ZOBACZ TAKŻE:

Wiadomość o polewających wódkę rozeszła się błyskawicznie

Fot., źródło policja.gov.pl

 

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl