Chcieli jedynie upiększyć szarą elewację

Dwóch mężczyzn malowało sprejami w pobliżu węzła Kliniczna w Gdańsku. Swoim dziełem chcieli ubarwić szarą elewację. Ktoś w porę ich zauważył i powiadomił strażników miejskich. Straż miejska ukarała ulicznych „artystów” mandatami.

Kilka dni temu kilka minut przed godziną 14 na numer 986 wpłynęło zgłoszenie o mężczyznach ,malujących sprejami pod wiaduktem przy ulicy Klinicznej. Dyżurny  skierował na miejsce funkcjonariuszy z Referatu II.

W przejściu pod wiaduktem zauważyliśmy dwóch młodych mężczyzn malujących graffiti. Panowie tłumaczyli, że nie mieli złych intencji. Chcieli jedynie „upiększyć” szarą elewację na ścianie. Niestety, nie mieli zgody zarządcy terenu na umieszczenie swojego dzieła w tym miejscu – mówi młodszy inspektor Piotr Klein.

Za popełnione wykroczenie trzydziestokilkulatkowie zostali ukarani przez strażników mandatami. Mundurowi poinformowali też mężczyzn, że o zdarzeniu dowie się zarządca terenu na wypadek roszczeń w związku z poniesioną szkodą.

ZOBACZ TAKŻE:

Kara grzywny lub ograniczenia wolności grozi 24-letniemu obywatelowi Chorwacji, który pomalował ścianę budynku przy ulicy Owsianej w Gdańsku. Mężczyznę wypatrzył pracownik straży miejskiej i natychmiast powiadomił policję. Jak się okazało, graffiti miało być prezentem urodzinowym dla kolegi…

To miał być prezent urodzinowy dla kolegi

Fot., źródło Straż Miejska Gdańsk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *