14-latka, mimo wstrząsającego widoku, uratowała życie mężczyźnie

Gdyby 14-letnia tarnogórzanka nie zadzwoniła na numer alarmowy i nie opowiedziała, co wstrząsającego widzi z okna, mężczyzna prawdopodobnie by nie przeżył. Nastolatka była poruszona, ale zachowała zimną krew i wzorowo współpracowała z dyspozytorem WCPR.  Dzięki jej szybkiej reakcji i odpowiedzialnemu zachowaniu  służby ratunkowe na czas dotarły z pomocą do młodego mężczyzny. 

W tym tygodniu na numer alarmowy 112 zadzwoniła 14-latka, która zgłosiła pracownikowi Wojewódzkiemu Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że na dachu jednego z budynków w Tarnowskich Górach widzi zakrwawionego mężczyznę. Sytuacja była nietypowa, a nawet szokująca, jednak nastolatka jej nie zbagatelizowała i mimo ogromnego poruszenia całym zdarzeniem, do końca zachowała zimną krew. Młoda tarnogórzanka bardzo precyzyjnie i jasno opisała całą sytuację, dzięki czemu służby błyskawicznie udały się na miejsce. Okazało się, że na dachu budynku przebywał 28-letni mężczyzna.

– Był cały zakrwawiony, na ciele miał rany cięte. Tarnogórzanin był w ciężkim stanie. Będący na miejscu ratownicy medyczni niezwłocznie przewieźli go do szpitala. Gdyby nie szybka reakcja i odpowiedzialne zachowanie 14-latki, służby ratunkowe nie dotarłyby na miejsce, a zraniony mężczyzna mógłby nie przeżyć kolejnych minut. W stanie ciężkim został przewieziony do szpitala. Tarnogórscy śledczy będą teraz szczegółowo wyjaśniać, co stało się 28-latkowi i dlaczego cały zakrwawiony znalazł się na dachu trzypiętrowego budynku.  Warto podkreślić i wyróżnić wzorową postawę młodej bohaterki, która pomimo wstrząsającego widoku, zachowała zimną krew w żyłach i błyskawicznie powiadomiła służby ratunkowe. Dziękujemy! – podkreślają śląscy policjanci.&nbsp

MUNDUROWI APELUJĄ: Nie lekceważmy żadnych sygnałów świadczących o tym, że ktoś nie radzi sobie z trudną sytuacja życiową, okazujmy wsparcie i pomoc w kryzysie. Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123 oraz Młodzieżowy Telefon Zaufania pod nr 116 111.  Zachęcamy także do korzystania z bezpłatnej linii telefonicznej 800 70 2222, gdzie specjaliści przez 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu są gotowi ofiarować wsparcie osobom z myślami samobójczymi. Podobną pomoc można uzyskać na stronie internetowej liniawsparcia.pl tj. poradę specjalisty w dziedzinie psychiatrii, prawa, czy pomocy społecznej, porozmawiać przez czat internetowy, wysłać wiadomość e-mail oraz znaleźć informacje o instytucjach pomocowych.

ZOBACZ TAKŻE:

Szukając pracy stracił 90 tysięcy złotych

Fot., źródło policja.gov.pl

WieleLiter.pl