Zmęczony upałem wsiadł do cudzego auta i odjechał

26-latek z Białej Podlaskiej, wykorzystując moment pozostawienia samochodu z włączonym silnikiem wsiadł i pojechał. Później tłumaczył policjantom, że był zmęczony. Mężczyzna usłyszał już zarzuty w warunkach recydywy.

W minionym tygodniu policjanci powiadomieni zostali o kradzieży samochodu marki Opel Vivaro. Do zdarzenia doszło na ul. Stacyjnej w Białej Podlaskiej. Nieznany sprawca wykorzystał moment pozostawienia przez właścicielkę pojazdu z uruchomionym silnikiem. Wewnątrz auta pozostały m.in. dokumenty oraz kilkumiesięczny pies zgłaszającej. Łączna wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzoną na kwotę niemal 36 tys. złotych

– W trakcie prowadzonych działań policjanci bialskiej komendy na jednym z parkingów osiedlowych na terenie miasta znaleźli skradziony samochód. Auto zostało zabezpieczone. Wykonane zostały też jego szczegółowe oględziny. Po tym vivaro wróciło do właścicielki. Do pokrzywdzonej wrócił też czworonóg zauważony przez świadków na osiedlu. Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu zajmujący się karzdieżą ustalili personalia mężczyzny podejrzanego o udział w sprawie. Okazało się że jest to 26-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Podczas przeszukania miejsca jego zamieszkania odzyskali m.in. klucze do auta jak też dokumenty należące do innej osoby. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. W trakcie rozmowy z policjantami mężczyzna przyznał, że tego dnia przechodził obok zaparkowanego vivaro. Był bardzo zmęczony, a na dworze panował upał, dlatego postanowił resztę trasy przebyć nie swoim samochodem – relacjonują policjanci z Białej Podlaskiej.

26-latek usłyszał już zarzuty w warunkach recydywy. Odpowiadał będzie zarówno za krótkotrwałe użycie pojazdu jak też za kradzież znajdujących się w nim przedmiotów oraz ukrycie dokumentu. Wobec mężczyzny zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. W przypadku recydywy kara ta może zostać zwiększona o połowę.

ZOBACZ TAKŻE:

Ukrył się za pralką, bo myślał, że jest poszukiwany

Fot., źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *