Zadzwoniła na policję z bardzo nietypowym zgłoszeniem

Oficer dyżurny komendy policji w Szczecinie otrzymał zgłoszenie, że w mieszkaniu w centrum miasta ma przebywać osoba poszukiwana. Mundurowi z niedowierzaniem jechali na miejsce, słysząc, że poszukiwana kobieta sama do nich dzwoni.

Na miejscu potwierdziło się, że 26-latka jest osobą poszukiwaną przez Prokuraturę Rejonową w Stargardzie w celu zastosowania tymczasowego aresztowania. Kobieta została zatrzymana. Teraz najbliższe 14 dni szczecinianka spędzi w jednostce penitencjarnej

Kilka dni temu szczecińscy policjanci mieli do czynienia z równie nietypowym przypadkiem. Pod jednym z adresów, który ustalili funkcjonariusze miała przebywać osoba poszukiwana. Kiedy weszli do mieszkania zastali… mężczyznę, który ukrył się za pralką pod stertą ubrań. Jednak to nie po niego przyszli.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Szczecin-Dąbie ustalili miejsce pobytu osoby poszukiwanej do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwa wyłudzeń. Przeczuwając co go za chwilę czeka, mężczyzna nie otwierał policjantom drzwi.

– Dopiero przybycie na miejsce strażaków uzmysłowiło poszukiwanemu możliwość wejścia siłowego, postanowił więc dobrowolnie wpuścić policjantów. Po wejściu mundurowych do mieszkania mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do zakładu karnego i najbliższy rok spędzi w odosobnieniu – informują policjanci ze Szczecina. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Jak wyjaśniają policjanci, każda z osób poszukiwanych rejestrowana jest w policyjnych systemach. Pozwala to na rozszerzenie zakresu prowadzonych poszukiwań i zatrzymanie osób, które popełniły przestępstwo lub wykroczenie na terenie całego kraju, a unikały dotychczas wymiaru sprawiedliwości.

 

ZOBACZ TAKŻE:

Zabrał 11-letnią siostrzenicę, aby pomogła mu podczas włamania

Fot., źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl