A ostrzegał kolegę, że kradzież nie jest dobrym pomysłem

Policjanci z Piły w woj. wielkopolskim odzyskali dwa specjalistyczne tablety o wartości ośmiu tysięcy złotych. Mężczyźni, mający związek ze sprawą zostali zatrzymani, a urządzenia wróciły do właściciela. Za popełnione przestępstwo kradzieży grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili zajmujący się sprawą śledczy, do zdarzenia doszło 19 czerwca br., kiedy pracownik lokalnego przedsiębiorstwa przekładał rzeczy pomiędzy samochodami służbowymi na parkingu osiedlowym. W pewnym momencie nieznany sprawca wykorzystał nieuwagę i zabrał torbę, w której znajdowały się dwa tablety. Urządzenia, służące m.in. do specjalistycznych odczytów radiowych wyceniono na kwotę 8 tys. złotych. Po otrzymaniu informacji o zdarzeniu policjanci z Wydziału Kryminalnego rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Śledczy ustalili, że w kradzież zamieszana jest nie tylko jedna osoba.

– Ostatecznie dwóch amatorów cudzego mienia wpadło w ręce pilskich kryminalnych 22 czerwca br. na terenie Piły. Jeden z zatrzymanych wyjaśnił policjantom, że ostrzegał swojego kolegę, żeby nie korzystał z okazji jaka się nadarzyła, bo może to się źle dla nich skończyć. Gdyby 21-latek posłuchał tej rady nie usłyszał by zarzutu kradzieży, za który teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Skradzione przedmioty zostały odzyskane i trafiły do właściciela – podsumowują mundurowi z Piły.

ZOBACZ TAKŻE:

Kupiłem, ale nie zapłaciłem

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl