Jechał i popijał piwo. „Osiągnął” rekordowy wynik

45-latek jadący samochodem ulicami Pruszkowa jak gdyby nigdy nic popijał sobie piwo. Za nic miał przepisy, bezpieczeństwo czy zdrowy rozsądek. Teraz odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Jak słusznie podkreślają policjanci, jazda pod wpływem alkoholu to brak wyobraźni i odpowiedzialności za swoje postępowanie. Nawet niewielka jego dawka osłabia koncentrację i opóźnia refleks kierującego. Praktycznie codziennie policjanci zatrzymują kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę po kilku „głębszych”. Kierujący często nie zdają sobie sprawy, że w takim stanie stanowią zagrożenie na drodze nie tylko dla siebie samego, ale przede wszystkim dla innych uczestników. Kilka dni temu po godzinie 18 na ul. Sienkiewicza w Pruszkowie dzielnicowi zauważyli pojazd, którego kierujący nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa i na widok radiowozu odłożył butelkę.

– Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli okazało się, że była to otwarta butelka z piwem. Mężczyzna przyznał, że wypił już 6 piw i nie posiada prawa jazdy. Przewieziony do komendy został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Wynik jaki „osiągnął” to 2,8 promila. Jak się okazało, dwa dni temu 45-latek został zatrzymany, także za kierowanie w stanie nietrzeźwości, wówczas zatrzymano mu prawo jazdy. Pojazd mężczyzny został zabezpieczony na parking – informują policjanci z Pruszkowa. 

45-latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Za brak pasów bezpieczeństwa został ukarany mandatem. Kodeks karny za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do dwóch lat pozbawienia wolności.

Warto wiedzieć: Zawartość alkoholu we krwi od 4 do 5 promili jest ogólnie uznawana za dawkę śmiertelną. Zatem kierowca ciągnika z gminy Kuczbork na Mazowszu, który miał ponad cztery promile alkoholu w organizmie teoretycznie powinien już nie żyć. Jednak nasi rodacy mogą “pochwalić” znacznie wyższymi wynikami. Zresztą sprawdźcie sami. Alkoholowe rekordy promili znajdziecie TUTAJ. Fot. główna ma charakter poglądowy

ZOBACZ TAKŻE:

Czy korzystanie z telefonu podczas burzy jest bezpieczne?

Fot. główna ma charakter poglądowy. Źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl