Policjantów zdziwił niekompletny strój kierowcy

Kiedy policjanci ze Szczecina zatrzymali kierowcę, który przekroczył prędkość nie sądzili, że tak zakończy się ta interwencja. Najpierw bardzo się zdziwili, gdyż okazało się, że kierowca miał na sobie tylko bieliznę, a z pojazdu wydobywała się silna woń alkoholu. A to nie wszystko.

Dwa dni temu około godziny 21 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie zatrzymali do kontroli pojazd, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Podejmując interwencję bardzo się zdziwili, gdyż kierowca miał na sobie tylko bieliznę, a z pojazdu wydobywała się silna woń alkoholu. Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie potwierdziło przypuszczenia policjantów, szczecinianin miał prawie dwa i pół promila alkoholu.

Podczas interwencji pijany 46-latek zachowywał się agresywnie, znieważył policjantów wielokrotnie. Stracił już prawo jazdy, a noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Za popełnione przestępstwa odpowie teraz przed sądem. Dodatkowo na tylnym siedzeniu pojazdu razem z dzieckiem siedziała konkubina kierującego, która też była nietrzeźwa. O zdarzeniu został powiadomiony sąd rodzinny – informują policjanci ze Szczecina. 

Kierowca będzie się tłumaczył przed sądem. Zgodnie z prawem, kto znieważa funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Ponadto, kto znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch. 

ZOBACZ TAKŻE:

Kupiłem, ale nie zapłaciłem

Fot., źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl