Zenek Martyniuk zdradza swoją receptę na sukces

Król disco polo, cieszący się niesłabnącą sympatią milionów Polaków zdradził swoją receptę na sukces – stara się nie dzielić gatunków na disco polo, rock czy muzykę biesiadną, tylko nagrywać piosenki z bardzo charakterystycznym refrenem, które wpadają w ucho. 

Piosenkarz przyznaje, że tworząc muzykę nie zastanawia się nad gatunkami. Od początku zawodowej drogi priorytetem jest dla niego dostarczanie rozrywki – chce bawić tłumy i poprzez swoją twórczość poprawiać ludziom nastrój. Dlatego właśnie nie chce ograniczać się do konkretnego stylu.

– Nie rozgraniczam gatunków muzycznych, czy to jest muzyka disco polo, rockowa, reggae czy muzyka biesiadna. Po prostu nagrywam piosenki, które łatwo wpadają w ucho, są melodyjne, z bardzo charakterystycznym, powtarzającym się refrenem, który śpiewa cała Polska – podkreśla w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle Zenek Martyniuk.

Na topie polskiej muzyki rozrywkowej

Gwiazdor cieszy się niesłabnącą sympatią milionów Polaków. Niedawno premierę miał film biograficzny zatytułowany „Zenek” przedstawiający historię jego życia i kariery. Popularność przyniosły muzykowi występy w zespole Akcent, który działa z małymi przerwami od 1989 roku i ma na swoim koncie już 16 albumów i takie hity jak „Przekorny los” czy „Przez twe oczy zielone”. Od kilku lat muzyk jest na absolutnym topie polskiej muzyki rozrywkowej. Bywa regularnie gwiazdą największych wydarzeń rozrywkowych w kraju i jest stale obecny w mediach. 

ZOBACZ TAKŻE:

Na wystawie „Disco Relaks” w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie czynnej do 30 czerwca br. można było zobaczyć pamiątki ze „złotego wieku” disco polo, czyli lat 90., gdy na rynku grasowali piraci, a kasety nagrywano w garażach.

 Popularny charakter i ponadczasowość umieszczają disco polo w kręgu zjawisk kultowych, które podejmuje projekt „Rzeczy Kultowe” realizowany w PME w Warszawie. Etnografia bowiem od zawsze zajmuje się codziennością. Kiedyś badaliśmy życie plemienne, a dziś patrzymy na siebie oraz kulturę, którą tworzymy, jako na obiekt analizy – podkreślali kuratorzy wystawy Bartosz Wójcik i Monika Borys. – Wystawa efemeryczna „Disco Relaks” opowiada o kulturowym fenomenie disco polo – które można nazwać „soundtrackiem” polskiej transformacji lat 90. Czas przemian, z pozoru nieograniczonych możliwości i marzeń o sukcesie, znalazł swoje odbicie w nieskrępowanej estetycznie wyobraźni twórczyń i twórców tego gatunku. Pomimo odrzucenia przez część środowisk opiniotwórczych, disco polo porwało miliony Polaków i porywa nada. 

Więcej informacji o tej wystawie i disco polo znajdziecie tutaj

Jakie są gusta muzyczne polskich nastolatków? Są wyniki badań!

Fot., źródło lifestyle.newseria.pl