Sprawdź jaka będzie pogoda na weekend

W nadchodzący weekend spodziewamy się ocieplenia, niestety, nie wszędzie będzie słonecznie, miejscami wystąpią burze.

Ocieplenie zauważalne będzie już w piątek, kiedy to w najcieplejszym momencie dnia na termometrach zobaczymy od 20°C na północny do nawet 27°C na południowym zachodzie. Niestety, nie wszędzie będzie ładnie, w województwach południowych i południowo zachodnich wystąpią przelotne opady deszczu i burze. W burzach może spaść do 20 mm deszczu, a porywy wiatru mogą osiągać 65 km/h. Słabe opady deszczu prognozowane są również na wybrzeżu i Pomorzu.

Sobota zapowiada się również ciepło. Na ogół będzie słonecznie, tylko gdzieniegdzie pojawi się więcej chmur i lokalny przelotny deszcz. W województwach południowych spadnie nieco więcej deszczu (do 15 mm) i pojawią się lokalne burze z porywami wiatru do 60 km/h. Na termometrach na przeważającym obszarze kraju od 24°C do 27°C, tylko na północy i w rejonach podgórskich chłodniej: od 20°C do 23°C.

Czasem słońce czasem deszcz

Niedziela najładniejsza będzie w centrum i na północnym wschodzie, tam najwięcej słońca i bez opadów. Nad resztą kraju będzie więcej chmur z przelotnymi opadami deszcz i burzami, które miejscami mogą być gwałtowne z ulewnym deszczem i wiatrem w porywach osiągającym do 70 km/h. Zdecydowanie cieplej, temperatura maksymalna wyniesie od 25°C do 29°C, nad morzem około 23°C.

ZOBACZ TAKŻE:

Święto tych, którzy kochają włóczenie się bez określonego celu

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło imgw.pl/

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl