Areszt dla bociana? Ptak spędził noc na komendzie

Niecodzienną interwencję przeprowadzili policjanci szczycieńskiej komendy. Funkcjonariusze zaopiekowali się rannym młodym bocianem, który zagubiony spacerował po DK-57 na trasie Szczytno – Biskupiec. Ptak miał złamane skrzydło, był wyczerpany i miał problemy z poruszaniem się. Z uwagi na wieczorną porę i brak możliwości zapewniania mu innej opieki, funkcjonariusze przewieźli go radiowozem do szczycieńskiej jednostki. 

Wieczorem kilka dni temu oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał anonimowe zgłoszenie, z którego wynikało, że po drodze krajowej 57 na trasie Szczytno –Biskupiec błąka się mały bocian i stwarza zagrożenie dla siebie jak i dla uczestników ruchu drogowego. Na miejsce zostali skierowani policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego sierż. Sebastian Chamera oraz st. post. Kamil Mendelewski. Funkcjonariusze w okolicy miejscowości Popowa Wola w gminie Dźwierzuty napotkali ranne zwierzę.

– Ptak miał złamane skrzydło, był wyczerpany i miał problemy z poruszaniem się. Policjanci poinformowali oficera dyżurnego o swoich ustaleniach. Z uwagi na późną porę i brak możliwości zapewniania zwierzęciu innej opieki, policjanci postanowili przewieźć ranne zwierzę do szczycieńskiej komendy, aby uchronić je przed ewentualnym zagrożeniem ze strony poruszających się ruchliwą trasą pojazdów – relacjonują policjanci ze Szczytna. 

Funkcjonariusze nawiązali również kontakt z pracownikami Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Ptaków, którzy niebawem przetransportują zwierzę do lecznicy i udzielą mu specjalistycznej pomocy.

ZOBACZ TAKŻE:

Bociany to ptaki, które są szczególnie bliskie Polakom, każdy umie go rozpoznać, a większość z nas cieszy się na ich widok. Nie można jednak zapominać, że potrafią one zachować się w sposób, który dla dla wielu z nas będzie szokujący i brutalny. Tak było w przypadku bociana, który bezpardonowo wyrzucił jedno z piskląt z gniazda. Szczegóły znajdziecie w tekście poniżej. 

Niechciane pisklę zostało brutalnie usunięte z bocianiego gniazda (video)

Fot., źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl