Obiecywał policjantom pieniądze i kratę piwa

Policjanci z Solca-Zdroju dostali zgłoszenie o do dwóch mężczyznach, kąpiących się w miejscu niedozwolonym. Ponadto według zgłaszającego obaj mieli pić alkohol i wrzucać butelki do wody. W trakcie interwencji jeden z mężczyzn, 27-letni mieszkaniec gminy Stopnica był bardzo agresywny. Wyzywał policjantów i szarpał za mundury, a na koniec próbował różnych obiecanek.

Dyżurny z buskiej komendy otrzymał przedwczoraj zgłoszenie o dwóch mężczyznach kąpiących się w miejscu obowiązywania zakazu. Ponadto osoby te miały spożywać alkohol, a puste butelki wrzucać do wody. Ze względu, że do zdarzenia doszło w Solcu-Zdroju na miejsce zostali skierowani miejscowi policjanci. Po dojechaniu na miejsce interwencji mundurowi zastali dwóch mężczyzn.

– Ich wygląd jednoznacznie wskazywał na to, że przed chwilą wyszli z wody, a jeden z nich ponadto pił alkohol. Wokół nich leżały porozrzucane puszki i butelki po piwie. Na widok stróżów prawa jeden z mężczyzn próbował uciekać, wymachując przy tym butelką w kierunku interweniujących funkcjonariuszy. Policjanci obezwładnili go. W mężczyźnie zaczęła narastać agresja. Ubliżał, szarpał za mundury i próbował groźbami wymusić na funkcjonariuszach odstąpienie od wykonywania dalszych czynności. Policjanci byli nieugięci. Mężczyzna odmówił podania swoich danych personalnych. Został zatrzymany. Kiedy jego zamiary spełzły na niczym, w trakcie przejazdu do jednostki Policji, obiecywał policjantom pieniądze i „kratkę piwa” w zamian za niewyciąganie w stosunku do niego konsekwencji prawnych. Po raz kolejny popełnił przestępstwo – podkreślają mundurowi z Solca Zdroju.

Policjanci ustalili tożsamość pijanego awanturnika. Był to 27-letni mieszkaniec gminy Stopnica. Noc spędził w policyjnym areszcie. W piątek składał wyjaśnienia. Za popełnienie szeregu wykroczeń i przestępstw odpowiadał będzie przed sądem.

Jeden mandaty, drugi więzienie

Konsekwencją czynu nietrzeźwego 27- latka może być nawet 8 letni pobyt w zakładzie karnym. Drugi z mężczyzn, 31-letni mieszkaniec Solca-Zdroju ukarany został przez funkcjonariuszy dwoma mandatami. Jednym za zaśmiecanie, drugim za kąpiel w miejscu, w którym jest to zabronione. Fot. główna ma charakter poglądowy.

ZOBACZ TAKŻE:

Pijany 17-latek za kierownicą! Wiózł sześciu pasażerów

Fot. główna ma charakter poglądowy. Źródło policja.gov.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *