W naczepie świnie, w kabinie piwo, a w organizmie promile

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 38-letni kierowca ciężarowego Mana. Policjanci skarżyskiej drogówki zatrzymali go kontroli po tym, jak przekroczył dozwoloną prędkość. Mieszkaniec Wielkopolski miał w organizmie 1,5 promila alkoholu, a w szoferce puste i pełne butelki i puszki z piwem. 

Mundurowi ze skarżyskiej drogówki, którzy pełnili służbę na krajowej „42” na ulicy Młodzawy zatrzymali do kontroli ciężarówkę z naczepą przewożącą trzodę chlewną, po tym jak kierowca Mana przekroczył dozwoloną prędkość.

– Kiedy wylegitymowali mieszkańca Wielkopolski okazało się, że w zeszłym roku utracił prawo jazdy. Decyzją Sądu Rejonowego w Kaliszu mógł prowadzić jedynie pojazdy ciężarowe. Uwagę funkcjonariuszy zwróciły leżące w kabinie kierowcy puste, częściowo upite i pełne puszki oraz butelki z piwem. Od 38-latka wyczuwalna była także woń alkoholu. Kiedy został przebadany alkomatem wyszło na jaw, że jest nietrzeźwy. W jego organizmie znajdowało się 1,5 promila alkoholu – informuje asp. Jarosław Gwóźdź z KPP w Skarżysku-Kamiennej.

Wkrótce nieodpowiedzialny kierowca wytłumaczy się przed sądem. Grozić mu może nawet 2-letni pobyt za kratami. Fot. główna ma charakter poglądowy.

ZOBACZ TAKŻE:

Ile Polacy potrafią wypić? Alkoholowe rekordy promili

Fot. główna ma charakter poglądowy. Źródło policja.gov.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *