Jechał tak szybko, że ze skutera zaczęły odpadać części

Nocą ze środy na czwartek kieleccy strażnicy miejscy, pełniący służbę w patrolu interwencyjnym, podczas przejazdu ulicą Paderewskiego zauważyli jadący dużą prędkością i przy tym slalomem skuter.

– Ponieważ kierujący tym pojazdem zignorował znak „ zakaz ruchu w obu kierunkach”, a ze skutera zaczęły odpadać jego elementy takie jak bagażnik, wypadł również dodatkowy kask, funkcjonariusze postanowili go zatrzymać w celu przeprowadzenia kontroli. Po zatrzymaniu okazało się, że od kierującego wyczuwalna jest silna charakterystyczną woń alkoholu – relacjonują strażnicy miejscy z Kielc. 

Podczas rozmowy ze strażnikami, mężczyzna przyznał, że wcześniej pił alkohol. Po badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że kierujący osiągnął wynik 1,4 %0 . Młody chłopak który kierował pojazdem jest zawodowym kierowcą i w związku z tym grozi mu zabranie prawa jazdy wszystkich kategorii.

Osoba, która prowadzi pojazd pod wpływem alkoholu może podlegać grzywnie, karze ograniczenia wolności, lub pozbawienia wolności do lat 2. Dalsze czynności wyjaśniające prowadzone będą przez policję.

ZOBACZ TAKŻE:

Był tak pijany, że nie miał siły dmuchać drugi raz

Fot., źródło Straż Miejska Kielce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *