Sam chciał zrobić promocję. “Wkopał” go gratis

W jednym z marketów w Skarżysku-Kamiennej 34-letni Litwin usiłował zakupić kosiarkę samojezdną w zaniżonej cenie, przyklejając na towar kod identyfikacyjny tańszego produktu. Nie przewidział jednak jednego. 

W jednym ze skarżyskich marketów obywatel Litwy próbował oszukać pracowników sklepu przy zakupie kosiarki samojezdnej. Wybrał produkt nie należący do tanich, bo warty blisko 5500 złotych. Kierowniczka sklepu widząc zainteresowanie klienta tym produktem, zaproponowała mu gratis do sprzętu, garaż dla kosiarki na kwotę 800 złotych.

– Nie był on nim zainteresowany, choć rzadko zdarzają się klienci rezygnujący z takich okazji. To wzbudziło podejrzenie obsługi sklepu. Przypuszczenia ich potwierdziły się, gdy mężczyzna pojawił się przy kasie. Okazało się, że cena produktu wynosi zaledwie 348 złotych. Oszustwo wyszło na jaw, a sprawca został ujęty przez pracowników marketu. Niewątpliwie umieszczenie na produkcie kodu identyfikacyjnego innej, tańszej kosiarki było próbą zakupienia drogiego sprzętu w znacznie zaniżonej cenie – informują policjanci ze Skarżyska-Kamiennej.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi, a następnie przed oblicze prokuratora. Następnie został doprowadzony do sądu, gdzie zapadła decyzja o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres dwóch miesięcy. Grozi mu kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TAKŻE:

Podwójny “pech” młodego złodzieja

Fot., źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *