Znamy miasta najbardziej przyjazne dla zwierząt

Właściciele czworonogów, poszukując wymarzonej nieruchomości, muszą myśleć również o tym czy będą mieli gdzie wychodzić na spacer ze swoim pupilem. Jak znaleźć takie miejsce? Czy Polacy są zadowoleni z infrastruktury dla zwierząt w swojej okolicy?

W ramach Rankingu Dzielnic Otodom zapytano mieszkańców 12 miast Polski o miejsca do spędzania czasu ze swoimi zwierzętami. Poproszono o ocenę w skali od 1 do 5 poniższego stwierdzenia: w mojej okolicy są miejsca, gdzie mogę chodzić na spacery ze swoimi zwierzętami. 

Niemal połowa Polaków ma w domu jakieś zwierzę, najczęściej psa. A gdzie ze zwierzakiem żyje się najwygodniej. Gdzie jest najwięcej terenów spacerowych i wybiegów dla psów? Gdzie bez problemu znajdziesz dobrego weterynarza czy sklep zoologiczny?  Szczegółowe wyniki raportu  wyglądają następująco:

1 Bydgoszcz 4,08
2 Gdynia 4,07
2 Poznań 4,07
3 Gdańsk 4,05
3 Szczecin 4,05
4 Katowice 4,02
5 Białystok 3,96
5 Warszawa 3,96
6 Lublin 3,94
7 Kraków 3,91
7 Wrocław 3,91
8 Łódź 3,85

Najlepiej oceniona kategoria w rankingu dzielnic Bydgoszczy

O ile mieszkańcy Bydgoszczy wystawili swemu miastu bardzo dobre noty za bezpieczeństwo, ekologię czy dostępność sklepów, to ocena za infrastrukturę dla zwierząt jest po prostu fenomenalna. Aż siedemnaście dzielnic otrzymało notę przewyższającą cztery punkty na pięć możliwych do zdobycia.

Flisy 4,93     
Zimne Wody – Czersko Polskie 4,73     
Smukała-Opławiec-Janowo 4,67     
Terenów Nadwiślański 4,57     
Piaski 4,49     
Brdyujście 4,41     
Osowa Góra 4,41     
Fordon 4,36     
Miedzyń-Prądy 4,31     
Jachcice 4,23     
Tatrzańskie 4,21     
Czyżkówko 4,18     
Osiedle Leśne 4,12     
Okole 4,08     
Kapuściska 4,03     
Wyżyny 4,01     
Bartodzieje 4,00     

To nie tylko jedna z najlepiej ocenionych kategorii nie tylko w przypadku Bydgoszczy, ale w całym Rankingu Dzielnic Otodom.

Flisy bardzo blisko ideału

Na czele zestawienia uplasowały się Flisy z imponującą notą 4,93 punktu na 5 możliwych do zdobycia. Kolejne miejsca zajęły również bardzo wysoko ocenione Zimne Wody-Czersko Polskie oraz Smukała-Opławiec-Janowo. Ankietowani ocenili te dzielnice odpowiednio na 4,73 punktu i 4,67 punktu.

Wyniki w kategorii zwierzęta …

Najlepiej infrastrukturę dla zwierząt oceniają mieszkańcy Bydgoszczy (4,08). Tym razem na podium duży ścisk, bo znalazło się na nim aż 5 miast. Na drugim miejscu ex aequo Gdynia i Poznań z notą 4,07 czyli tylko o 0,01 punktu mniej niż zwycięzca. Na trzecim natomiast Gdańsk i Szczecin z notą 4,05. Najsłabiej infrastrukturę dla zwierząt ocenili mieszkańcy Łodzi przyznając 3,85 punktu.

Pies na wakacjach – garść dobrych rad

To już druga edycja Rankingu Dzielnic Otodom, poprzednia opublikowana została trzy lata temu. Tegoroczne zestawienie powstało na podstawie badania przeprowadzonego na zlecenie Otodom przez Agencję Badawczą IQS. Ponad 120 tys. mieszkańców 12 miast Polski: Białegostoku, Bydgoszczy, Gdyni, Gdańska, Katowic, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Szczecina, Warszawy i Wrocławia, oceniało różne aspekty życia w swojej okolicy. Badanie ilościowe realizowane było przy użyciu standaryzowanego kwestionariusza za pomocą metodologii CAWI (ang. Computer-Assisted Web Interview) – wspomagany komputerowo wywiad przy pomocy strony internetowej. Tegoroczna edycja rankingu oprócz znanych już kategorii (bezpieczeństwo, relacje sąsiedzkie, ekologia, zadbana okolica, komunikacja, dostępność atrakcji, dostępność sklepów, koszty życia, infrastruktura dla dzieci) uwzględnia także nowe: infrastruktura dla zwierząt, dzielnice dla aktywnych sportowo, imprezowiczów, dostępność służby zdrowia. Fot. ma charakter poglądowy. Źródło newseria.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *