Gdynia będzie miała własne Monopoly

Już na początku tej jesieni zagramy w specjalną edycję Monopoly poświęconą Gdyni. W myśl znanego powiedzenia „co się odwlecze, to nie uciecze” wydawca ogłosił nowy termin premiery gry – 5 września. Wtedy też po raz pierwszy zobaczymy gdyńską planszę w całości.

W pierwszy weekend września czeka nas oficjalna, wyczekiwana premiera Monopoly Gdynia. Po raz pierwszy planszę słynnej gry w lokalnym wydaniu zobaczymy po jej uroczystym odsłonięciu w nowej marinie – Marina Yacht Park. Wydawca podał już dokładny termin – 5 września o godzinie 12.

Przypomnijmy, że pierwotnie gdyńska edycja planszówki miała pojawić się wiosną tego roku, jednak plany wydawcy pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Czas wykorzystano na dopracowanie gry, a teraz, gdy gospodarka została odmrożona, nic nie stoi już na przeszkodzie, aby Monopoly Gdynia wkrótce trafiło do gdynian i turystów.

– Czekamy z niecierpliwością na gdyńską edycję gry. To wspaniała zabawa dla całych rodzin, a wędrówka po mniej lub bardziej znanych miejscach na planszy, z mapy naszego miasta, zapowiada się niezwykle ekscytująco. Jestem pewna, że będzie to doskonała rozrywka, nie tylko dla gdynian, ale też dla wszystkich, którzy Gdynię odwiedzą, być może właśnie zainspirowani grą. Gdynia ma już swoje pole na planszy Monopoly Świat, teraz czas na własną edycję tej słynnej gry. Cieszymy się, że w ten nietypowy sposób możemy promować miasto – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Ikony miasta na planszy i w „szansach”

Co znajdziemy w specjalnej edycji? Już wcześniej poznaliśmy część miejsc i motywów, które pojawią się w Monopoly Gdynia. Nie zabraknie lokalizacji wręcz ikonicznych dla każdego kto zna miasto – ulicy Świętojańskiej, Hal Targowych, klifu w Orłowie (najdroższe pole na planszy) czy Centrum Nauki Experyment.

O niektórych z nich zadecydowali internauci, wybierając je w formie konkursów. W tak sposób na gdyńskiej planszy znajdzie się IX Liceum Ogólnokształcące, a na kartach szansy – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 i II Liceum Ogólnokształcące. Jedna z kart szansy będzie też związana z Orłowem, a jej treść też wyłoniono w konkursie. Brzmi: „Niedaleko Klifu Orłowskiego, podczas rodzinnego budowania zamku z piasku znajdujesz bursztyn z inkluzją. Otrzymujesz za niego z banku 300 zł”.

O Monopoly

Monopoly to słynna dziś na całym świecie gra planszowa, która powstała w 1935 roku. Upraszczając – polega na handlu nieruchomościami i bogaceniu się graczy. Na jej kolejnych edycjach wychowało się kilka pokoleń dzieci z całego świata. Przez lata na rynku pojawiały się różne edycje specjalne gry, w których pola zastępowały rzeczywiste lokalizacje z różnych miejsc świata.

W 2008 roku jako pierwsze miasto w Polsce Gdynia zwyciężyła razem z tajwańskim Tajpej w internetowym plebiscycie, w którym swoje głosy oddało 5 milionów osób z całego świata.

Wraz z wydaniem własnej edycji specjalnej gry Gdynia dołączy do grona miast takich jak np. Nowy Jork, Londyn i Sydney. Miejskie edycje to projekty prezentujące walory danego miasta, jego ważne plenery, obiekty i wydarzenia, które stanowią o jego charakterze, a także atrakcyjności dla mieszkańców i turystów. Projekt uwzględnia miejsca z obszaru kultury, edukacji, architektury oraz lokalnego biznesu.

ZOBACZ TAKŻE:

Gitara Phoebe czy pizza Joey’a?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *