Tak się bawiła, że się upiła

Kilkunastoosobowa grupa młodych ludzi, a wśród nich kompletnie pijana młoda dziewczyna zwróciły uwagę przechodniów spacerujących po ulicy Złotej w Warszawie. Powiadomieni zostali strażnicy miejscy.

Sytuacja miała miejsce wczoraj (6.08) po południu. Po otrzymaniu zgłoszenia, funkcjonariusze szybko odnaleźli wesołą gromadkę. Dwie spośród 13 osób były nietrzeźwe – dorosły i młoda kobieta. Dorosłym zaopiekował się trzeźwy kolega.

– Po wylegitymowaniu dziewczyny strażnicy miejscy stwierdzili, że jest nieletnia. Piętnastolatka została przebadana alkomatem. Wynik 1,9 promila (0,89 mg/l) alkoholu w wydychanym powietrzu wskazywał, że jej przygoda z alkoholem była tego dnia dość intensywna. Strażnicy miejscy wezwali patrol policji. Nieletnia została przewieziona do komisariatu – relacjonują strażnicy miejscy z Warszawy. 

Zgodnie ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich, spożywanie alkoholu świadczy o demoralizacji nieletniego, więc sprawą może zająć się sąd rodzinny i nieletnich. Za rozpijanie małoletniego grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, natomiast za narażenie na niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia – kara do trzech lat pozbawienia wolności. Sklep, w którym nieletni alkohol kupi może utracić pozwolenie na jego sprzedaż. Fot. główna ma charakter poglądowy. 

ZOBACZ TAKŻE:

Zakazany owoc w torebce nieletniej ;-)

Fot. główna ma charakter poglądowy. Źródło Straż Miejska Warszawa. 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *