Kto polskim kandydatem do Oscara? Bukmacherzy wskazują faworytów

Sala samobójców: Hejter to zdaniem firmy Unibet murowany faworyt w wyścigu po polską nominację do Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Prawdopodobieństwo zwycięstwa dzieła Jana Komasy szacowane jest na 66%. Kolejnemu w zestawieniu Sweat w reżyserii Magnusa von Horna londyński bukmacher daje natomiast 25% szans.<

Podium zestawienia przygotowanego przez firmę Unibet uzupełniają filmy 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy oraz Supernova z szansami określonymi na 16%.

Analitycy Unibet nie dają natomiast większych szans żadnemu z trzech pozostałych zgłoszonych
do konkursu filmów. Prawdopodobieństwo, że krajową nominację zdobędzie Śniegu już nigdy nie będzie wynosi bowiem zaledwie 13% i nieznacznie wyprzedza w tym względzie Klechę (11% szans) oraz Zabij to i wyjedź z tego miasta (9%).

ZOBACZ TAKŻE:

Niektórzy znowu poczują rozczarowanie decyzją członków Akademii. Jednak warto podkreślić, że wszystkie nominowane filmy możemy nazwać bardzo dobrymi produkcjami. Musimy pamiętać, że Oscary są amerykańską nagrodą filmową, która dba o interesy Hollywood – podkreśla dr Małgorzata Bulaszewska, kulturoznawca z Uniwersytetu SWPS. Więcej informacji znajdziecie w tekście poniżej.

Oscar – amerykańska nagroda filmowa, która dba o interesy Hollywood

Fot. Wikimedia/Greg in Hollywood (Greg Hernandez).  Źródło newseria.pl/biuro prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *