Podał się za brata, ale ten zniweczył jego misterny plan

Ukrywał się w mieszkaniu znajomego, a policjantom podał podczas legitymowania dane osobowe swojego brata. Miał dużego pecha, gdyż chwilę później właściciel personaliów, którymi się posłużył, pojawił się na miejscu interwencji. Okazało się, że 28-latek chciał uniknąć zatrzymania, gdyż był poszukiwany przez sąd za popełnione wcześniej przestępstwa. Mundurowi z Boguszowa-Gorców ustalili również, że mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego miał związek z oszustwem, do którego doszło rok temu.

Policjanci z Boguszowa-Gorców podczas interwencji na terenie miasta legitymowali osoby przebywające w jednym z mieszkań. Okazało się, że jeden z mężczyzn próbował oszukać funkcjonariuszy, podając dane osobowe członka najbliższej rodziny, zamiast swoich. Sprawa szybko wyszła na jaw, gdyż brat, którego personaliami posłużył się 28-latek, w trakcie interwencji pojawił się w lokalu, burząc tym samym „misterny” plan mieszkańca powiatu wałbrzyskiego

– Znając już prawdziwe dane osobowe legitymowanego mężczyzny, w toku dalszych czynności policjanci ustalili, że 28-latek ma trafić do zakładu karnego na okres 16 miesięcy za popełnione wcześniej przestępstwa kradzieży. Dodatkowo okazało się, że w lipcu poprzedniego roku mężczyzna przez telefon wprowadził w błąd przedstawiciela ogólnopolskiej firmy co do swojej tożsamości i doprowadził przedsiębiorstwo do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem, za co grozi mu kolejna kara nawet 8 lat pozbawienia wolności – informuje podkom. Marcin Świeży z KMP w Wałbrzychu.

ZOBACZ TAKŻE:

Ukrył się za pralką, bo myślał, że jest poszukiwany

Fot., źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *