Upojony alkoholem zniszczył groby. Zasnął przy jednym z nich

39-latek niszczył groby na cmentarzu komunalnym w Gozdnicy w woj. lubuskim. Całe zajście zobaczyła z okna mieszkanka tej miejscowości, która natychmiast powiadomiła policję o całym zdarzeniu. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce mężczyzna w stanie upojenia alkoholowego leżał w pobliżu zniszczonych nagrobków. Następnego dnia zatrzymany usłyszał zarzut znieważenia miejsca spoczynku zmarłych.

W poniedziałek (17 sierpnia) żagański dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w Gozdnicy na cmentarzu komunalnym mężczyzna niszczy nagrobki. Całą sytuację czyli niszczącego nagrobki mężczyznę zobaczyła mieszkanka Gozdnicy i to ona natychmiast zadzwoniła po policję.

Na miejsce niezwłocznie został skierowany patrol, który po wejściu na cmentarz ujawnił poniszczone płyty nagrobne, porozrzucane kwiaty i znicze, a w pobliżu leżącego mężczyznę, który znajdował się w stanie upojenia alkoholowego. Dzięki czujności i zdecydowanej reakcji i chęci współpracy zawiadamiającej udało się natychmiast zareagować, a obecni na miejscu interwencji funkcjonariusze mieli pewność, że znajdujący się na cmentarzu mężczyzna jest sprawcą zniszczenia nagrobków. Jak się okazało 39-latek kamieniem uszkadzał płyty nagrobkowe, uderzając w nie, następnie rozrzucał stojące na pomnikach kwiaty i znicze. Osoba została zatrzymana – relacjonuje podkom. Aleksandra Jaszczuk, oficer prasowy KPP w Żaganiu

Mężczyzna trzeźwiał w policyjnym areszcie do następnego dnia. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 39-latkowi zarzutu znieważenia miejsca spoczynku zmarłych poprzez celowe ich uszkodzenie. Fot. główna ma charakter poglądowy.

ZOBACZ TAKŻE:

Odkryto szczątki młodego żołnierza Carskiej Armii Rosyjskiej

Fot. główna ma charakter poglądowy. Źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *