Zaczęło się od kradzieży portfela. Ale to nie wszystko!

Policjanci ze Skierniewic zostali wezwani na interwencję, dotyczącą kradzieży. Na miejscu okazało się, że w miejscowości Ruda doszło do kradzieży portfela.

Mężczyzna, stojąc na polu nieopodal swojego auta, zobaczył jak nieznany mu młody mężczyzna sięga coś przez otwartą szybę jego samochodu. Gdy sprawdził, okazało się, że w środku nie było portfela. Chwilę później ten sam mężczyzna oraz jego towarzysz zostali ujęci na terenie osiedla Rawka.

 – Na miejsce wezwana została policja, a portfel wyrzucony w pobliskie zarośla został odzyskany. Podejrzewani mężczyźni w wieku 34 i 32 lat, mieszkańcy terenu żyrardowskiego, zostali zatrzymani i doprowadzeni do skierniewickiej jednostki. 34-latek usłyszał zarzut kradzieży portfela. To jednak nie koniec sprawy. Z ustaleń policjantów wynikało, że drugi z zatrzymanych mężczyzn – 32-latek mógł posiadać środki odurzające. 20 sierpnia 2020 roku funkcjonariusze przeszukali jego miejsce zamieszkania. Na terenie działki znaleźli zasadzony krzak konopi. Został on zabezpieczony, a wstępne badanie testerem narkotykowym potwierdziło, że było to ziele marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzuty uprawy konopi innej niż włóknista – informują mundurowi ze Skierniewic. 

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Za kradzież grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. Uprawa konopi innych niż włókniste zagrożona jest karą do trzech lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TAKŻE:

Przez koszulkę narobił sobie problemów

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl