Aż 48 zarzutów dla młodego człowieka

21-latek z Torunia z rozmachem rozpoczął swój złodziejski fach, bo wyniósł ze sklepów fanty na kwotę 74 tysięcy złotych, które, co ciekawe, sprzedawał za kwotę o wiele niższą. Długo nie cieszył się jednak bezkarnością, bo wpadł w ręce toruńskich policjantów i usłyszał w sumie 48 zarzutów kradzieży. Teraz może mieć dużo czasu na przemyślenie swojego zachowania, bo grozi mu do 5 lat więzienia.

Do zatrzymania 21- latka doszło w zeszłym tygodniu w jednym ze sklepów drogeryjnych przy ul. Żółkiewskiego na toruńskim Rubinkowie. Pracownicy ochrony sklepu dostrzegli, że młody mężczyzna chowa coś pod odzieżą. Po sprawdzeniu okazało się, że to perfumy drogich znanych marek. Na miejsce została wezwana policja.

Policjanci kryminalni, którym została powierzona ta sprawę rozpoznali w złodzieju osobę, która stała za wcześniejszymi kradzieżami w sklepach z kosmetykami. Zatrzymanemu 21- latkowi w sumie udowodnili dokonanie 48 kradzieży perfum znanych a jednocześnie bardzo drogich marek. Należy zaznaczyć, że ten człowiek podczas jednej kradzieży potrafił ze sklepu wynieść kilka drogich perfum. Sklepy wyceniły swoje straty poniesione w wyniku tych blisko pięćdziesięciu kradzieży na kwotę ponad 74 tysięcy złotych – informuje Wioletta Dąbrowska z toruńskiej policji. 

Ukradzione przedmioty sprawca sprzedawał za kwotę o wiele niższą, a zarobione w ten sposób pieniądze przeznaczał najczęściej m.in. na różnego rodzaju używki. Dzisiaj wiadomo, że w przeszłości był notowany za identyczne przestępstwa . Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

ZOBACZ TAKŻE:

“Pech” objazdowego złodzieja

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl