Czy wiesz jakie masz prawa, gdy zatrzymuje Cię policja? Poznaj je! (video)

Co robisz, gdy zatrzymuje Cię policja? Stresujesz się i nie wiesz co począć. Tymczasem masz swoje prawa. Poznaj je, pokaż rodzicom oraz koledze ze stadionu albo koleżance z pracy. Stowarzyszenie Wolne Sądy przygotowało krótki film o tym jakie prawa przysługują wam podczas zatrzymania i kontaktu z organami ścigania.

Jak podkreślają przedstawiciele  Stowarzyszenie Wolne Sądy, większość osób zatrzymanych nie zna swoich praw, policja zaś nie informuje o nich w sposób jednoznaczny. To otwiera ryzyko nadużyć wobec obywateli. Sytuacja taka może się przydarzyć każdemu, niezależnie od wieku, wykonywanego zawodu, orientacji politycznej czy seksualnej.

– Dlatego przygotowaliśmy dla was krótki film o tym jakie prawa przysługują wam podczas zatrzymania i kontaktu z organami ścigania. Nie jest to wyliczenie kompletne, ale skupiliśmy się na trzech z nich. Jakich? Sami zobaczcie  Udało się nam stworzyć wyjątkowy spot wyreżyserowany przez Antoniego Ferencego. Spot o asertywności. Ma nas ośmielić do egzekwowania przysługujących nam praw. Taka postawa chroni nas przed ludźmi – oraz instytucjami – którym wygodnie jest nam te prawa odbierać. Dziękujemy znakomitemu Piotrowi Głowackiemu za to, że przyjął nasze zaproszenie do udziału w tym projekcie. Dziękujemy też pozostałym statystom i aktorom. Choć policjanci są przebrani, to zatrzymani aktywiści graja po prostu siebie – wyjaśniają przedstawiciele Stowarzyszenie Wolne Sądy.

Fot. główna ma charakter poglądowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *