Pijana poprosiła policjanta o podwiezienie do sklepu po alkohol

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 36-letnia mieszkanka gm. Wohyń na Lubelszczyźnie. Kobieta kierowała samochodem marki Fiat Punto mając w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Dzielnicowemu tłumaczyła, że jedzie tylko po alkohol na dalszą imprezę. 

Jak informują policjanci, do zdarzenia (28.08) doszło wczoraj około godz. 20:10 w miejscowości Brzeziny gm. Komarówka Podlaska. Dzielnicowy w trakcie obchody rejonu służbowego zauważył kierującą samochodem osobowym marki Fiat Punto, która poruszała się całą szerokością jezdni. W związku z podejrzeniem, że kobieta znajduje się pod działaniem alkoholu zatrzymał ją do kontroli drogowej. Podczas  prowadzonych czynności okazało się, że siedząca za kierownicą pojazdu 36-latka, mieszkanka gm. Wohyń jest kompletnie pijana. Urządzenie wskazało ponad 3,5 promile alkoholu w jej organizmie. Samochód, którym kierowała został zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

 W rozmowie z dzielnicowym kobieta swoje zachowanie tłumaczyła, że  jedzie tylko po alkohol na dalszą imprezę. Gdy sobie uświadomiła, że jej auto został odholowane poprosiła o podwiezienie do sklepu po alkohol. Teraz 36-latka odpowie za swoje czyny przed sądem. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Fot. główna ma charakter poglądowy.

ZOBACZ TAKŻE:

Była tak pijana, że zabrakło skali w alkomacie

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *