Nasłała na gościa hostelu kolegów. Bili po głowie, kopali i zadawali ciosy pałką teleskopową

Trzech Ukrainców dostało “zlecenie” od koleżanki i napadało na mężczyznę w jednym z warszawskich hosteli. Bili po głowie, ciele, kopali i zadawali mu ciosy pałką teleskopową, a na końcu ukradli pieniądze. Wpadli w ręce wolskich policjantów. W tej sprawie ich znajoma została również zatrzymana i usłyszała zarzut sprawstwa kierowniczego. 

Do zdarzenia doszło pod koniec lipca w hostelu. Z ustaleń wynika, że pokrzywdzony został zaczepiony przez pracownika w sprawie rozliczeń finansowych za koszt noclegu. Kiedy nie doszli do porozumienia, kobieta odgrażała się, że „naśle” na niego kolegów.

– Dotrzymała słowa i dosłownie chwilę później do pokoju, w którym przebywał pokrzywdzony, przyszła z trzema obywatelami Ukrainy, którzy rzucili się na niego, bili i kopali po głowie i ciele, jeden z nich zadawał ciosy pałką teleskopową, po chwili zabrali mu pieniądze w kwocie 200 złotych. Od razu po tym uciekli. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia, medycy opatrzyli mężczyznę, policjanci zatrzymali będącą na miejscu 51-letnią kobietę i rozpoczęli ustalenia sprawców. Do działań włączyli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. Czynności operacyjne oraz analiza zgromadzonego materiału dowodowego doprowadziła do namierzenia trzech obywateli Ukrainy. Przebywali oni w trzech innych miejscach na terenie Warszawy. Wizyta operacyjnych była dla nich zaskoczeniem i nie spodziewali się takiego obrotu sprawy – informuje kom. Marta Sulowska z wolskiej komendy. 

Jak dodaje, podejrzani usłyszeli zarzuty karne, kobieta usłyszała zarzut sprawstwa kierowniczego, trzech mężczyzn usłyszało zarzut rozboju działając wspólnie i w porozumieniu. Policjanci wraz z prokuratorem wystąpili do sądu o zastosowanie wobec nich środka izolacyjnego i decyzją sądu cała trójka została tymczasowo aresztowana, dwóch z nich trafiło do aresztu na miesiąc, jeden na dwa miesiące aresztu. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TAKŻE:

Szok! Rzucił butelką w ratownika medycznego i uciekł

Fot., źródło policja.waw.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *