“Tata mamę biję” – po zgłoszeniu 11-latki mężczyzna trafił do aresztu

Tata bije mamę  takie słowa roztrzęsionego dziecka usłyszał oficer dyżurny kętrzyńskiej policji. 11-latka uciekła z domu i zadzwoniła po pomoc. Po tym, jak podała adres na miejsce wysłano funkcjonariuszy, którzy obezwładnili i zatrzymali agresywnego mężczyznę.

Kilka dnia temu o godz. 19:30 oficer dyżurny z Kętrzyna został poinformowany przez roztrzęsioną i spanikowaną dziewczynkę o awanturze domowej w jednym z mieszkań na terenie miasta. Z przekazanych przez 11-latkę informacji wynikało, że w domu „tata bije mamę”, a ona uciekła z mieszkania.– Kiedy podała adres, funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Mężczyzna nie zamierzał się uspokoić, ciągle krzyczał, wyzywał żonę, nie reagował na polecenia policjantów. W konsekwencji agresywnego 39-latka obezwładniono. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało, że miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze ustalili, że pijany agresor uderzał, popychał groził kobiecie, wyzywał, poniżał oraz ciągle niepokoił. Trafił on do policyjnego aresztu – informują kętrzyńscy policjanci.

Jak dodają mundurowi, rodzina ta objęta została procedurą tzw. „niebieskiej karty”. We wszystkich takich przypadkach, w których zachodzi zjawisko przemocy w rodzinie policjanci uruchamiają taką procedurę. Rodziny zostają objęte systematycznymi wizytami dzielnicowego i przedstawicieli innych instytucji świadczących pomoc społeczną, którzy sprawdzają bezpieczeństwo domowników oraz zachowania sprawcy przemocy w rodzinie.

Kara za znęcanie 

Od początku tego roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie założyli już 168 takich kart w tym 73 karty na terenie wiejskim i 95 na terenie miejskim. Do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych trafiło 65 osób. W tym 58 mężczyzn i 7 kobiet. Procedurą zostały także objęte 284 osoby w tym 141 kobiet, 32 mężczyzn oraz 111 małoletnich wobec których istniej podejrzenie, że są dotknięte przemocą.

Policjanci przypominają, że: Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności(…) podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Fot. ma charakter poglądowy. 

ZOBACZ TAKŻE:

Przemarznięty i przemoczony 3-latek stał sam na ulicy

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło policja.gov.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *