Smartfon ważniejszy niż życie? Zapatrzona w telefon “olała” nadjeżdżający pociąg

Zaabsorbowana swoim smartfonem 13-latka przechodząca w miejscu niedozwolonym przez torowisko omal nie zginęła potrącona przez pociąg w Libiążu w woj. małopolskim.

Jak informuje chrzanowska policja, tamtejszy patrol został skierowany do Libiąża, gdzie doszło do potrącenia nastolatki przez pociąg. Z ustaleń jakie poczynili policjanci na miejscu zdarzenia, a także z relacji świadków wynikało, że 13-latka poruszała się ścieżką prowadzącą do torów kolejowych.  Wpatrzona w swój telefon komórkowy przechodziła przez torowisko w niedozwolonym miejscu. Widząc całą sytuację maszynista natychmiast użył dźwiękowych sygnałów ostrzegawczych. Nieletnia została uderzona bokiem lokomotywy po czym upadła na nasyp kolejowy. Ranna została zabrana przez załogę karetki pogotowia do szpitala. Na szczęście nie odniosła poważnych obrażeń. Maszynista był trzeźwy. Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie prowadzi w tej sprawie dochodzenie wyjaśniając okoliczności zdarzenia.

– W obecnym czasie sporo pieszych zaabsorbowanych swoimi telefonami nie zwraca uwagi na to, co dzieje się wokół nich. Wpatrzeni w ekrany smartfonów, czasem wsłuchani w muzykę dochodzącą ze słuchawek nie rozglądają się przy przejściu na drugą stronę jezdni lub torów, nie reagują na zmieniająca się sygnalizację świetlną. Bądźmy ostrożni, dbajmy o własne zdrowie i życie – podsumowuje chrzanowska policja. 

ZOBACZ TAKŻE:

Smartfonowe zombie na ulicach

Fot., źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl