Dramat nad Wisłą. Kobieta chciała popełnić samobójstwo skacząc z mostu

40-letnia kobieta wykonała dramatyczny telefon do swojej córki, że zamierza skoczyć do Wisły z jednego z warszawskich mostów. Na jej poszukiwania natychmiast ruszyli mundurowi.

Strażnicy miejscy z Warszawy, którzy patronowali wieczorem 6 września bulwary nad Wisłą otrzymali od policyjnego patrolu wiadomość, że czterdziestoletnia kobieta próbowała popełnić samobójstwo skacząc do rzeki.  Około godziny 22 patrol strażników miejskich z Oddziału Specjalistycznego, który kontrolował tereny przylegające do Wisły nieopodal Płyty Desantu został poinformowany przez napotkanych policjantów, że jakaś kobieta zadzwoniła do córki, że zamierza skoczyć z mostu, by popełnić samobójstwo. Strażnicy rozpoczęli poszukiwania.

 – Po około 40 minutach jedna z policjantek krzyknęła, że ktoś leży na kamieniach w zaroślach przy bulwarach. Kobieta nogi miała w wodzie. Była nieprzytomna. Nie miała widocznych obrażeń. Jeden ze strażników, który jest ratownikiem, sprawdził tętno – kobieta żyła. Funkcjonariusze bardzo ostrożnie wydobyli ją na brzeg by móc kontrolować jej funkcje życiowe i wezwali pogotowie ratunkowe. Oczekując na przyjazd karetki kobiecie udrożniono drogi oddechowe i ułożono ją w pozycji bezpiecznej oraz okryto kocem termicznym. Kilkanaście minut później niedoszła samobójczyni została zabrana do szpitala – relacjonują strażnicy miejscy z Warszawy. 

Ważne, aby poszukać pomocy

Warto wiedzieć: Jeśli potrzebujesz natychmiastowej pomocy możesz się zgłosić do Ośrodków Interwencji Kryzysowej (OIK), które są w każdym większym mieście. Możesz tam otrzymać pomoc psychologiczną, prawną, socjalną. Część OIK-ów jest czynna całą dobę i np.prowadzi noclegownie. Pomoc jest bezpłatna. Nie musisz mieć ubezpieczenia. Jeśli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, można się zgłosić też do każdego szpitala psychiatrycznego, tam też nie jest potrzebne ubezpieczenie zdrowotne.
W sytuacjach nagłych (o ile powiesz, że to sprawa pilna) lekarz musi Cię przyjąć tego samego dnia. Lista Ośrodków Interwencji Kryzysowej w Polsce jest tutaj. Adresy i telefony Ośrodków Interwencji Kryzysowej otrzymasz też w każdym ośrodku pomocy społecznej

Terapia psychologiczna czy wizyta u psychiatry to oznaka świadomości i nowoczesności. Podobnie jak odczuwamy problemy z ciałem (ból, zmęczenie, choroby), możemy odczuwać też np. cierpienie psychiczne, zniechęcenie, brak sił i motywacji, stany depresyjne, lękowe, myśli które utrudniają sen, brak wiary w siebie, niską samoocenę. Terapia pozwala poradzić sobie z tymi problemami, ważne, by jak najszybciej poszukać pomocy.

Jeśli problemy wynikają z samotności, przemocy, biedy, braku akceptacji lub uczuć ze strony osób bliskich, stanów lękowych, chorób, psycholog może nam podać wiele gotowych rozwiązań, które ciężko nam przez problemy znaleźć lub pozwoli zebrać siły, by podjąć działania, które zaczną rozwiązywać problemy.

Myśli samobójcze najczęściej wynikają z problemów i poczucia osamotnienia w rozwiązywaniu tych problemów.
Chcesz zapobiegać samobójstwom w swoim otoczeniu? Bądź życzliwy, przyjazny, odpowiedzialny, godny zaufania, reaguj gdy widzisz coś niepokojącego, niesprawiedliwego. Więcej informacji znajdziecie na stronie samobojstwo.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Otrzymali wiadomość o zgonie 97-latka i… uratowali mu życie

Fot., źródło Straż Miejska Warszawa, samobójstwo.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl