Zestaw „małego gangstera”, czyli zaskakująca zguba znaleziona na bulwarach

Warszawiacy gubią w stolicy bardzo dziwne przedmioty. Świadczy to zapewne o dość szerokich zainteresowaniach mieszkańców. Ten zestaw jednak zaskoczył strażników miejskich.

Strażnicy miejscy z Oddziału Specjalistycznego, którzy kilka dni temu patrolowali nadwiślańskie bulwary na wysokości ulicy Bednarskiej zauważyli pozostawioną na kamiennej ławce torbę. W pobliżu nie było nikogo.

Zgodnie z procedurami funkcjonariusze zabezpieczyli teren wokół ławki taśmą ostrzegawczą i wezwali patrol policji. Policjanci sprawdzili zwartość torby i uznali, że nie ma w niej nic zagrażającego życiu. Wśród przedmiotów, które znajdowały się w torbie były rzeczy osobiste, głośnik, kilka innych drobiazgów i… zestaw „małego gangstera” czyli pistolet wiatrówka i nóż sprężynowy. Torba wraz zawartością została przekazana do biura rzeczy znalezionych.

Do Biura Rzeczy Znalezionych przy ul. Dzielnej 15 w Warszawie trafiają głównie odnalezione dokumenty, elektronikę, biżuterię, gotówkę oraz torby i plecaki pozostawione w miejscach publicznych. Pracownicy starają się identyfikować i poszukiwać właścicieli przedmiotów. Kontaktują się drogą mailową lub dzwonią pod numery telefonów, znajdujące się na wizytówkach pozostawionych w teczkach i dokumentach oraz pod ostatnio wybierane numery w telefonach komórkowych, o ile jest to możliwe. 

Jak odebrać rzeczy?

Aby odebrać zagubione przedmioty w miejskim biurze przy ul. Dzielnej należy przedstawić dowód zakupu lub inny dokument poświadczający własność. W przypadku, kiedy jest  to niemożliwe (np. obrączki, zegarka czy pierścionka) konieczne będzie dokładne opisanie zguby, wskazanie potencjalnego miejsca zagubienia i określenie jego cech szczególnych. Należy także opłacić koszty przechowania i utrzymania rzeczy oraz poszukiwania osoby uprawnionej do odbioru. Rzeczy są przechowywane przez dwa lata od dnia znalezienia. Po tym terminie prawo własności przechodzi na znalazcę, o ile odbierze rzecz w wyznaczonym terminie. W przypadku nieodebrania rzeczy ich właścicielem staje się na mocy art. 19 ust. 1 ustawy o rzeczach znalezionych m.st. Warszawa.

ZOBACZ TAKŻE:

Zguba się znalazła ;-)

Fot., źródło Straż Miejska Warszawa, um.warszawa.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl