100-letni kierowca spowodował kolizję. Wiózł wyjątkową pasażerkę

Policjant wyjeżdżając do służby nigdy nie może być pewny tego, z kim lub z czym przyjdzie mu się zmierzyć. Nawet zwykła kontrola drogowa lub obsługa zdarzenia drogowego może przybrać nieoczekiwany obrót. Przekonali się o tym m.in. olsztyńscy policjanci, którzy zostali wezwani na miejsce kolizji drogowej, której sprawcą okazał się być… 100-letni kierowca. Choć kierowcy można pozazdrościć sprawności ciała i umysłu w tym wieku, to jednak policjanci w związku ze sprowadzeniem przez niego zagrożenia dla ruchu drogowego, zatrzymali mu prawo jazdy.

We wtorek (08.09.) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na jednym ze skrzyżowań w mieście. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na jego miejscu wynikało, że kierujący osobowym polonezem nie zatrzymał się przed znakiem B-20 („STOP”), nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w prawidłowo jadący pojazd marki Hyundai i30.

– Na szczęście w wyniku kolizji nikt nie trafił do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi. W trakcie dalszych czynności i sprawdzania danych kierowców, okazało się, że sprawcą zdarzenia drogowego był 100-letni mieszkaniec Olsztyna, który podróżował wraz z 95-letnią pasażerką. Ten kierowca prawo jazdy posiadał od 68-lat. Jednak ze względu na to, że tym razem w trakcie jazdy rażąco naruszył zasada bezpieczeństwa w ruchu drogowym, policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu jego prawa jazdy – relacjonują mundurowi z Olsztyna. 

Dalsze decyzje w tej sprawie, także te dotyczące konsekwencji, jakie poniesie sprawca zdarzenia, podejmie sąd.

ZOBACZ TAKŻE:

Ma sto lat i nie wychodzi z domu bez butów na obcasie

Fot., źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl