5 pomysłów na domowe triki z wykorzystaniem octu

Ocet przydaje się nie tylko podczas przygotowywania posiłków. Może także pomóc w porządkach, zlikwiduje nieprzyjemny zapach wydobywający się ze sprzętów czy pomieszczeń, a nawet usunie plamy.

Dzięki zawartości dużej ilości kwasu, zabija wszelkiego rodzaju zarazki i bakterie. Jest także w stanie unieszkodliwić pleśń i grzyby. W jaki jeszcze sposób można wykorzystać ocet, by nasz dom lśnił czystością? Odpowiedź na to pytanie przygotowała marka Kuhne.

Eko sprzątanie

Ocet jest rewelacyjnym środkiem na wszystko i do wszystkiego. Czyszczenie z zastosowaniem octu to oszczędność czasu, pieniędzy i sprytny sposób na uniknięcie kontaktu ze żrącymi chemikaliami. Ten sekretny składnik ma jeszcze jedną zaletę. Jaką? Jest zawsze pod ręką w sytuacjach awaryjnych, gdy np. skończy się płyn do czyszczenia. Prym w domowych porządkach wiedzie ocet spirytusowy – jest najtańszy i ma najbardziej pożądane właściwości.

Oto 5 pomysłów na domowe triki z wykorzystaniem octu:

  1. Doskonale sprawdza się jako środek dezynfekujący i bakteriobójczy. Warto czyścić nim zwłaszcza blaty kuchenne, deski do krojenia czy wnętrza lodówek. Można wtryskiwać go także do otworów odpływowych w zlewie, dzięki czemu udrożnimy rury.
  2. Jest pogromcą kamienia i rdzy. Świetnie usuwa osad z kamienia z czajnika czy bębna pralki.
    W jaki sposób? Wystarczy zagotować wodę z octem, pozostawić na kilka godzin w urządzeniu i… po problemie!
  3. Tłuszcz w kuchni to norma. Z tym na kuchence gazowej, kafelkach czy innych powierzchniach kuchennych doskonale poradzi sobie ocet. Wystarczy przelać nierozcieńczony preparat do pojemnika z dozownikiem, spryskać zatłuszczoną powierzchnię, pozostawić na kilka minut
    i przetrzeć suchą ściereczką.
  4. Lśniąca podłoga, idealnie wypolerowane szklanki i szyby bez smug – marzenie niejednej Pani Domu. Jak je spełnić? To proste. Zamiast klasycznego płynu do mycia okien wystarczy użyć mieszanki wody i octu w proporcji pół na pół.
  5. Ocet działa jak odświeżacz – likwiduje nieprzyjemny zapach ze sprzętów i pomieszczeń. Jeśli w szafce z butami, w bagażniku samochodu lub w zawilgoconej łazience umieścimy watę nasączoną octem, po kilku godzinach zapach nie będzie tak intensywny lub zniknie zupełnie.

Oczyszcza organizm z toksyn, wspomaga odchudzanie i działa bakteriobójczo. A to nie wszystko!

Ocet to niezastąpiony produkt w każdej kuchni, coś co warto mieć zawsze pod ręką. Doskonale sprawdza się jako dodatek do zup, sałatek oraz przetworów na zimę. Ocet to również sposób na skuteczne i ekologiczne sprzątanie. Kuhne, marka która oferuje całą gamę tradycyjnych oraz smakowych octów, gwarantuje, że to najlepszy przyjaciel każdego domu.

ZOBACZ TAKŻE:

To niepozorne warzywo ma w sobie wielką moc

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło lifestyle.newseria.pl/biuro-prasowe

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl