Ile czasu zajmuje pająkowi zrobienie pajęczyny?

Zastanawialiście się kiedyś ile czasu zajmuje pająkowi zrobienie pajęczyny – pyta Hubert Grabara, podleśniczy leśnictwa Strzyżawa. I odpowiada: Okazuje się, że jakieś dwie godziny!

– Zostawiłem samochód, poszedłem do lasu do pracy (nie, nie na grzyby ;-)) i wracając do auta zobaczyłem pajęczynę na lusterku i drzwiach mojego auta. Skwapliwie i skrupulatnie uwitą w przeciągu jakichś 120 minut – tyle mniej więcej czasu minęło od momentu jak zostawiłem auto. Byłem przekonany, że potrzeba na to duuuużo więcej czasu – przynajmniej całą noc. 
Sprawdziliście kiedyś – pyta z uśmiechem Hubert Grabara, podleśniczy leśnictwa Strzyżawa.

Pod tym żartobliwym postem pojawiło się wiele komentarzy (pisownia oryginalna).

 –  Jak to w programie mój nowy dom lub metamorfoza przez weekend z Dorotą Szelongowską. A tu gościu w dwie godziny se chatę postawił. Szacun – śmieje się internautka.

 – Miesiąc temu byłem obserwatorem tkania pajęczyny. :-) Z przerwami wyszło dłużej niż 2h. Zastanawiam się jakie czynniki wpływają na wybór lokalizacji pajęczyny. Tutaj jest to samochód, u mnie  – kamera, osadzona 40m nad ziemią :P – komentuje internauta. 

 – Ze mnie się śmieją, że samochód nieużywany, że pajęczynę mam przy lusterku. :D a ja nim śmigam dzień w dzień – dodaje kolejna internautka. 

Tych, którzy martwią się losem pająka, uspokajamy. Podleśniczy, prawdziwy człowiek lasu przełożył pająka na krzak obok auta, aby bohater całego zamieszania spokojnie uwił kolejną pajęczynę.

Zastanawialiście się kiedyś ile czasu ⏱zajmuje pająkowi 🕷zrobienie pajęczyny🕸???Okazuje się, że jakieś dwie…

Opublikowany przez Nadleśnictwo Toruń Piątek, 11 września 2020

ZOBACZ TAKŻE:

Ból po ugryzieniu jest tak ogromny, że przechodzi wszelkie wyobrażenia (video)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *