Rój pszczół w centrum Gdańska. Zaczęły atakować przechodniów

Owady prawdopodobnie chciały zagnieździć się w oknie kamienicy w centrum Gdańska. Było ich coraz więcej. Dodatkowo stawały się agresywne wobec przechodniów. Strażnicy miejscy wezwali straż pożarną.

Jak informuje straż miejska z Gdańska, funkcjonariusze z Referatu Interwencyjnego otrzymali zgłoszenie o agresywnych owadach na skrzyżowaniu ulic Ogarnej i Ławniczej. Mundurowi natychmiast udali się na miejsce.

– Rój pszczół gromadził się w rogu okna na wysokości około 3 metrów. Wyglądało to tak, jakby owady chciały założyć tam gniazdo. Z minuty na minutę było ich coraz więcej. Stawały się natarczywe i agresywne wobec przechodniów. Zdecydowanie stanowiły zagrożenie. Mundurowi za pośrednictwem Stanowiska Kierowania wezwali straż pożarną – informuje Robert Kacprzak z gdańskiej straży miejskiej. 

Po kilku minutach na miejscu byli już strażacy. Zabrali pszczoły w bezpieczne miejsce. Na wszelki wypadek strażnicy miejscy jeszcze kilkukrotnie zajeżdżali na ulicę Ogarną, aby sprawdzić czy rój nie powrócił.

 

ZOBACZ TAKŻE:

Kochajmy pszczoły! Bo warto!

Fot. główna ma charakter poglądowy. Fot. dolna, źródło Straż Miejska Gdańsk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *