Rój pszczół w centrum Gdańska. Zaczęły atakować przechodniów

Owady prawdopodobnie chciały zagnieździć się w oknie kamienicy w centrum Gdańska. Było ich coraz więcej. Dodatkowo stawały się agresywne wobec przechodniów. Strażnicy miejscy wezwali straż pożarną.

Jak informuje straż miejska z Gdańska, funkcjonariusze z Referatu Interwencyjnego otrzymali zgłoszenie o agresywnych owadach na skrzyżowaniu ulic Ogarnej i Ławniczej. Mundurowi natychmiast udali się na miejsce.

– Rój pszczół gromadził się w rogu okna na wysokości około 3 metrów. Wyglądało to tak, jakby owady chciały założyć tam gniazdo. Z minuty na minutę było ich coraz więcej. Stawały się natarczywe i agresywne wobec przechodniów. Zdecydowanie stanowiły zagrożenie. Mundurowi za pośrednictwem Stanowiska Kierowania wezwali straż pożarną – informuje Robert Kacprzak z gdańskiej straży miejskiej. 

Po kilku minutach na miejscu byli już strażacy. Zabrali pszczoły w bezpieczne miejsce. Na wszelki wypadek strażnicy miejscy jeszcze kilkukrotnie zajeżdżali na ulicę Ogarną, aby sprawdzić czy rój nie powrócił.

 

ZOBACZ TAKŻE:

Kochajmy pszczoły! Bo warto!

Fot. główna ma charakter poglądowy. Fot. dolna, źródło Straż Miejska Gdańsk

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl