Szczeniak zgubił właściciela

Młody piesek biegał przy ulicy Starogardzkiej w Gdańsku. Nie reagował na komendy i był zdezorientowany. O zwierzaku zaalarmował strażników miejskich jeden z przechodniów. Szczeniak trafił do schroniska.

Kilka minut po godzinie 14 w poniedziałek funkcjonariusze z Referatu Ekologicznego jechali ulicą Starogardzką. W pewnej chwili zatrzymał ich jeden z przechodniów. Mężczyzna powiedział mundurowym, że w okolicy pobliskiego Domu Pomocy Społecznej biega bezpański pies. Obawiał się, że może wpaść pod przejeżdżający samochód. Strażnicy natychmiast pojechali to sprawdzić.

– Młody pies o jasnym umaszczeniu, bez obroży biegał przy ulicy. Był wystraszony. Nie reagował, kiedy go wołaliśmy. Mimo to, dzięki pomocy przejeżdżającej rowerzystki, szczeniaka udało się przepędzić w bezpieczniejsze miejsce i złapać. Kobieta przywiozła nam jeszcze smycz i obrożę. Za pośrednictwem Stanowiska Kierowania o zwierzaku poinformowaliśmy schronisko dla bezdomnych zwierząt „Promyk”. Z pobliskiego Domu Pomocy Społecznej dostaliśmy miskę wody dla pieska – mówi aplikant Wojciech Stachnik z gdańskiej straży miejskiej.

Strażnicy wspólnie z kobietą spróbowali odnaleźć właściciela suczki. Niestety, bezskutecznie. Piesek nie miał też oznaczenia elektronicznego ani chipa. Został zabrany do schroniska.

ZOBACZ TAKŻE:

Chłopczyk karmił ryby w morzu. Nagle wypłynęło niezwykłe stworzenie!(video)

Fot., źródło Straż Miejska Gdańsk

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl