Dali mu “wybór”: albo kupi im piwo, albo złamią mu nos

Mężczyźni w wieku 25 i 47 lat zagrozili złamaniem nosa czekającemu na przystanku 20-latkowi z Lublina, jeżeli nie kupi im piwa. Obaj sprawcy usłyszeli już zarzuty i trafili do tymczasowego aresztu. Grozi im do 10 lat więzienia.

– Zatrzymanie sprawców było efektem pracy operacyjnej kryminalnych z komisariatu VI oraz z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu w ubiegłym tygodniu. Z zawiadomienia 20-latka wynikało, że gdy czekał na przystanku przy ulicy Krańcowej podeszli do niego nieznajomi mężczyźni. Sprawcy agresywnie zaczęli domagać się od niego pieniędzy. Jeden z nich powiedział, że jeżeli nie kupi im 4-pak piwa w pobliskim sklepie to złamią mu nos. Zastraszony 20-latek spełnił żądanie napastników – relacjonuje kom. Kamil Gołębiowski z lubelskiej policji. 

Mężczyźni po zdarzeniu cieszyli się wolnością zaledwie kilka dni. Sprawcy w wieku 25 i 47 lat zostali już zatrzymani i wczoraj usłyszeli zarzuty kradzieży rozbójniczej. Na wniosek śledczych trafili przed oblicze sądu, gdzie zapadła decyzja o tymczasowym aresztowaniu. Za kradzież rozbójniczą grozi kara do 10 lat więzienia.  

ZOBACZ TAKŻE:

Słabość do mocnego trunku będzie go sporo “kosztowała”

Fot. główna ma charakter poglądowy. Źródło policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *