Sprawdź co się stanie jak zaczniesz jeść jedno jajko dziennie (video)

Okazuje się, że jajka są nie tylko smaczne, ale i zdrowe. Zdaniem ekspertów jaja to wręcz idealne pożywienie. Rzadko który pokarm dostarcza tylu wartościowych substancji w jednej porcji.

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca spożywanie 1–2 jaj dziennie. Są one bombą witaminową, mineralną i zawierają wszystkie składniki odżywcze niezbędne do funkcjonowania organizmu. Konsumenci powinni być świadomi tak wysokiej wartości odżywczej i włączać jaja do codziennej diety. W ostatnich latach jajo jest zaliczane do żywności funkcjonalnej, prozdrowotnej, czyli konsumenci regularnie spożywając jaja, mogą wpływać na zmniejszenie ryzyka rozwoju chorób cywilizacyjnych, np. otyłości, cukrzycy, chorób układu krążenia, nadciśnienia i schorzeń neurodegradacyjnych – podkreślają eksperci z Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz.

Ponadto zdaniem ekspertów informacje, że cholesterol zawarty w żółtku jaja jest szkodliwy dla naszego zdrowia to mit, który nie ma nic wspólnego ze stanem rzeczywistym. Jaja nie są wcale odpowiedzialne za wzrost poziomu cholesterolu. A zdaniem kardiologów mogą nawet pomagać pacjentom z chorobami układu krążenia w obniżaniu poziomu “złego” cholesterolu i trójglicerydów. 

Fińscy naukowcy odkryli, że jedzenie jajek może zmniejszać ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2. Okazuje się, że cztery jajka tygodniowo potrafią zmniejszyć to ryzyko o ponad jedną trzecią.

Jakie są jeszcze korzyści z jedzenia jajek? Czy chcecie się dowiedzieć jak spożywanie jednego gotowanego jajka dziennie wpłynie na Wasze zdrowie? Obejrzyjcie filmik. 

Fot. główna ma charakter poglądowy

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl