Szok! Więcej witaminy C niż w pomarańczy

Wszyscy krzyczą zażywaj jak najwięcej witaminy C. Ale jak ją zdobyć?  Okazuje się, że są różne sposoby, żeby dostarczyć witaminę C do swojego ciała.

Mariusz Budrowski, współautor projektu „Odmładzanie na Surowo” ma propozycję, która zaspokoi dwie potrzeby: dostarczenie olbrzymiej ilości witaminy C oraz rozgrzanie organizmu. W tym celu proponuje herbatę sosnowo-rozmarynowo-lukrecjową.

Zapewne rośnie w pobliżu domu

Pierwszym składnikiem tej cudownej herbaty jest sosna. Sosna jest jednym z najbardziej pospolitych drzew. Większość znajdzie ją w odległości kilku lub kilkudziesięciu metrów od swojego domu. Wszystkie igły zawierają 300 razy więcej witaminy C niż pomarańcze. W ten sposób będziesz mógł dostarczyć sobie brakującej witaminy C w sposób naturalny. Nie w sposób chemiczny, poprzez tabletkę wytworzoną w fabryce. 

Obniży Twój stres

Kolejnym składnikiem herbaty jest rozmaryn. Jest jednym z największych na świecie stymulantów i antyoksydantów. Jest to magiczne ziele na długowieczność. Dostarcza ono mnóstwo wapnia, mające duży wpływ na obniżenie stresu. Ponadto ma świetne działanie na wszelkie obniżenia nastroju, jak i również pamięć. Podnosi niskie ciśnienie oraz wspomaga gruczoły nadnerczy. Na lecznicze działanie rozmarynu mogą również liczyć osoby, mające problemy z wypróżnianiem, z wątrobą oraz z woreczkiem żółciowym. 

Niezwykły naturalny lek

Ostatni składnik to lukrecja. To nie tylko jeden z najzdrowszych słodyczy na ziemi. Lukrecja jest również składnikiem, mającym działanie przeciwzapalne, przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne, przeciwnowotworowe. Ten składnik stymuluje system immunologiczny. Jakby tego mało to jest świetna na prostatę, wypadanie włosów, zawiera ponad 400 składników fitochemicznych. No i przede wszystkim, lukrecja sprawia, że czujesz się świetnie, poprawia poziom nastroju. Podsumowując, jest jednym z najsilniejszych naturalnych leków, jakie istnieją. 

Jak przygotować herbatę?

Igły sosny i rozmaryn wkładamy do sitka, żeby opłukać je chłodną wodą. Następnie wkładamy je do garnka i zalewamy 1,5 wody. Wrzucamy dwa pięć centymetrów korzonki lukrecji. Przykrywamy i doprowadzamy do wrzenia. Gdy woda zacznie się gotować, zmniejszamy gaz i na bardzo małym ogniu gotujemy przez kolejne 20 minut. Herbatka gotowa. Jest to jedna z najzdrowszych herbat, jaką możesz wypić. Sosna zawiera 300 razy więcej witaminy C niż pomarańcza. Do tego korzeń lukrecji i rozmaryn o cudownych właściwościach.

Mariusz Budrowski to współautor projektu „Odmładzanie na Surowo”. Jest też autorem bestsellera: „Surowe Zdrowie” oraz książki kulinarnej: „Na Surowo Przepisy”, a także książki dla dzieci „Wierszykowo na Surowo”.

ZOBACZ TAKŻE:

21 możliwych korzyści picia soku z selera

Fot. ma charakter poglądowy. Źródło newseria.pl/biuro prasowe/odmladzanienasurowo.com

 

1 komentarz do wpisu “Szok! Więcej witaminy C niż w pomarańczy”

  1. Jak ktoś potrzebuje uzupełnić witaminę c (zresztą nie tylko) to najlepszy jest rokitnik (kilkadziesiąt razy więcej witaminy c niż cytryna. ) Do tego dostępny na miejscu i łatwy w uprawianiu… Niestety zapomniany w Polsce obecnie… Mus (nasiona,skorka i miąższ)zawiera więcej potrzebnych składników niż jakikolwiek owoc na ziemi…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl