„Rozpruwacz z Yorkshire” nie żyje. Seryjny morderca zmarł na koronawirusa

Nie żyje Peter Sutcliffe, seryjny morderca, znany jako „Rozpruwacz z Yorkshire”. 74-latek zmarł w szpitalu, odsiadywał karę za mord trzynastu kobiet. Jak podają brytyjskie media, zmarł z powodu koronawirusa.

Dwa tygodnie temu trafił do szpitala z powodu ataku serca, po czym potwierdzono u niego koronawirus, ale odmówił jakiegokolwiek leczenia. Prócz tego Peter zmagał się z otyłością, cukrzycą i problemami z sercem.

O śmierci mężczyzny poinformował „Daily Mail”. Serwis podaje, że seryjny morderca zmarł dziś nad ranem w Szpitalu Uniwersyteckim North Durham. Miał 74 lata, kilka dni temu zaraził się koronawirusem i odmówił leczenia. To właśnie COVID-19 miał być przyczyną jego zgonu. Prócz tego, „Rozpruwacz z Yorkshire” zmagał się z otyłością, cukrzycą i problemami z sercem.

Sprawą „Rozpruwacza z Yorkshire” żyły media na całym świecie. Mężczyzna w latach 1975-80 zamordował 13 kobiet w okolicach brytyjskiego miasta Leeds. Według śledczych siedem innych okaleczył.

Swoje ofiary uderzał młotkiem w głowę, rozcinał brzuch ostrym nożem tak, że wnętrzności wypływały na zewnątrz ciała. Fot. główna ma charakter poglądowy. 

Łukasz Włodarski autor bloga W mroku historii.  Jest to strona o historii ukrytej za fasadą mitów i legend, otulonej płaszczem sekretów, skandali i kontrowersji. Opowieści o pasjach, namiętnościach, zbrodniach i zdradach, o ludziach wielkich i małych, znanych i zapomnianych. 

 

„ROZPRUWACZ Z YORKSHIRE” NIE ŻYJE! SERYJNY MORDERCA ZMARŁ NA KORONAWIRUSA.

Nie żyje Peter Sutcliffe, seryjny morderca,…

Opublikowany przez W mroku historii Piątek, 13 listopada 2020

ZOBACZ TAKŻE:

Powiesić, wybebeszyć, poćwiartować, czyli bardzo krwawa historia egzekucji

Dodaj komentarz

WieleLiter.pl